Nevoľnosť a zvracanie

  (11)

Nevoľnosť je pocit, ktorý sa môže prejaviť v rôznych situáciách. Najčastejšie sa vyskytuje v súvislosti s problémami v tráviacom trakte, ale môže mať aj iné príčiny, ako napríklad nervozita, únava alebo stres. Nevoľnosť môže byť v niektorých prípadoch sprevádzaná ďalšími príznakmi, ako napríklad zvracaním. bolesťou hlavy, závratmi, zvýšenou teplotou alebo kŕčmi v žalúdku. Na zmiernenie žalúdočnej nevoľnosti je dobré obmedziť kávu, alkohol, nikotín a kyslé šťavy, napríklad pomarančový džús. Upokojiť žalúdok môže aj fenikel, mäta a rumanček. Pri zvracaní a nevoľnosti je dôležité aj hydratovať sa, pretože organizmus stráca veľa tekutín. Ak je to možné, je vhodné piť čistú vodu alebo nápoje, ktoré obsahujú minerály, ktoré sa strácajú pri zvracaní. Lieky proti nevoľnosti sú určené na zmierňovanie príznakov nevoľnosti a zamedzenie zvracania.

Zoradiť podľa
 • Dr. Max Algacid Sticks

  1×14 vreciek, proti žalúdočným ťažkostiam
  5.0
  (1)
  Zdravotnícka pomôcka používaná na zmiernenie gastroezofageálneho refluxu žalúdočných kyselín, pocitu pálenia a súvisiacich ťažkostí.
 • Iberogast perorálny roztok

  1×50 ml, perorálny roztok
  Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení.
 • KINEDRYL

  1×10 tbl, liečivo
  Liek na predchádzanie a liečbu nevoľnosti a vracania pri cestovaní dopravnými prostriedkami.
 • Talcid

  1×50 tbl, 50 žuvacích tabliet - 500mg
  Liek účinkuje rýchlym zlepšením a úľavou pri zápaloch žalúdkovej sliznice, žalúdkových i dvanástnikových vredoch, zápaloch pažeráka, pri pálení záhy, pocite plnosti a bolesti nadbrušia.
 • Enhydrol

  1×10 ks, prášok vo vrecúškach
  Doplnok výživy, ktorý je vhodný pri dehydratácii spôsobenej hnačkami, potením, zvracaním. Pre detičky už od 1. týždňa. Banánová príchuť.
 • Talcid

  1×20 tbl, liek
  Liek na neutralizáciu žalúdočnej kyseliny. Napomáha eliminovať príznaky-reflux, pálenie záhy, vredy. Žuvacie tablety.
 • TravelPop

  1×12 ks, lízanky
  Roksová lízanka. Vhodná ako doplnok stravy pri cestovateľskej nevoľnosti.
 • Enhydrol FORTE

  1×10 ks, prášok vo vrecúškach
  Potravina určená na rehydratáciu organizmu pri hnačkových ochoreniach, horúčke a zvracaní.
 • GraviPop

  1×12 ks, lízanky
  Špeciálne navrhnutá receptúra lízanek, ku ktorej zložkám patrí vitamín C, vápnik a zázvor je určená pre zmiernenie potiaží sprevádzajúcich ranné nevoľnosti v tehotenstve.
 • Iberogast perorálny roztok

  1×100 ml, perorálny roztok
  Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť.
 • Iberogast perorálny roztok

  1×20 ml, perorálny roztok
  Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Liek reguluje napätie a hybnosť čriev.
  Nevoľnosť a zvracanie

  Nevoľnosť a zvracanie