Pigmentové škvrny - takto sa ich zbavíte

17. 10. 2019 · 3 minúty na prečítanie

Ostali vám na tvári spomienky na leto v podobe tmavých škvŕn? Prinášame vám presný postup, ako na to!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Pigmentové škvrny - takto sa ich zbavíte

 

Ostali vám na tvári spomienky na leto v podobe tmavých škvŕn? Zrejme ste sa opaľovali viac, než to bolo vašej pokožke príjemné. Nevešajte hlavu, aj tento problém sa dá odstrániť. Pripravte sa však, že to chvíľu potrvá – preto na nič nečakajte a začnite s naprávaním škôd už teraz. Prinášame vám presný postup, ako na to!

NASTAL TEN PRAVÝ ČAS

Je veľmi pravdepodobné, že vaša pleť v tomto období prirodzene bledne. Väčšina pigmentácie má tendenciu zmiznúť, a vy máte „po probléme“ až do prvého jarného slnka. No čo robiť, keď na tvári ostanú viditeľne tmavé miesta? V prvom rade si treba uvedomiť, že tieto poškodenia pokožky nevznikli zo dňa na deň. Na vine je najčastejšie dlhodobé vystavovanie sa slnku bez dostatočnej ochrany, hoci niekedy zohrá svoju úlohu genetický faktor, užívanie liekov či používanie nevhodnej kozmetiky pri opaľovaní. Obrňte sa trpezlivosťou a začnite s pigmentovými škvrnami bojovať už teraz – je totiž veľmi pravdepodobné, že potrvá aj celú zimu, kým opäť získate pleť v pôvodnej kondícii.

PROFESIONÁLNE METÓDY

Okrem domácej liečby máte možnosť využiť služby profesionálnych kozmetických salónov či dermatológov. Najznámejší je chemický píling, ktorý vďaka použitiu jemnej koncentrácie prírodných kyselín zbaví tvár najvrchnejšej časti kože. Vaša pokožka omladne a vy získate doslova „baby face“. Reakcia na túto procedúru však býva rôzna a vy by ste mali rátať s niekoľkými dňami na rekonvalescenciu. Ak si nechcete brať zbytočne dovolenku z práce, načasujte si ošetrenie na víkend. Ešte účinnejšie je použitie lasera, ktorý sa dokáže presne zamerať na vzniknutý problém.

Neunáhlite sa a dobre si vyberte miesto, kde vám danú procedúru vykonajú. Profesionál by napríklad nemal odporučiť použitie chemického pílingu suchej a citlivej pokožke. Takisto je táto metóda časovo obmedzená – s príchodom jari a prvých slnečných lúčov by ste na ňu mali radšej zabudnúť. Naopak, dobrým nápadom je vašu pokožku poctivo hydratovať, napríklad pomocou výživných masiek, a samozrejme, predchádzať vzniku pigmentových škvŕn vysokou slnečnou ochranou, vrátane pokrývok hlavy a okuliarov.

 

RÝCHLE RIEŠENIE

Asi vás nepotešíme, ale žiaden SOS postup neexistuje. Ak potrebujete svoje pigmentové škvrny skryť pred dôležitou akciou, jedinou cestou je použiť kvalitný mejkap. Dekoratívna kozmetika sa pri tomto type problému vo všeobecnosti odporúča používať denne, a to aj vďaka obsiahnutému SPF faktoru 30+, ktorý vám  bude v kombinácii s denným krémom s UV faktorom ako slnečná ochrana počas bežných zimných dní celkom dostačovať.

NA TOTO SI DAJTE POZOR

Domáce metódy s použitím prírodných bieliacich látok, ako je napríklad citrón, zázvor či sóda bikarbóna, dermoodborníci zásadne neodporúčajú. Ide o vysoko koncentrované kyseliny, ktorých silu účinku neviete regulovať a ani odhadnúť reakciu vašej pokožky. Tvár máte na celý život len jednu, je preto na mieste zachovávať  maximálnu opatrnosť. Ak sa chystáte v zime na hory, chráňte si pleť rovnako vysokým faktorom, ako v lete. Stačí pár minút neopatrnosti a obávané pigmentové škvrny sú späť.

Ďalšie články k téme Pigmentové škvrny - takto sa ich zbavíte

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora