Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

13. 10. 2021 · 8 minút na prečítanie

Vyše 90 % vlasového vlákna je tvorené keratínom, zvyšok predstavuje voda, minerály, lipidy a pigmenty. Vedeli ste, že práve keratín zodpovedá za kvalitu vašej hrivy? Určuje dokonca aj to, či bude kučeravá, vlnitá alebo rovná.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

 

Vyše 90 % vlasového vlákna je  tvorené keratínom, zvyšok predstavuje voda, minerály, lipidy a pigmenty. Vedeli  ste, že práve keratín zodpovedá za kvalitu vašej hrivy? Určuje dokonca aj to,  či bude kučeravá, vlnitá alebo rovná.

Vplyvom hormonálnych zmien, nedostatočnej výživy, ochorenia či pribúdajúceho veku, sa produkcia keratínu v tele prirodzene zmenšuje. Vlasy strácajú svoju pevnosť a pružnosť, mení sa ich celková štruktúra. Pokiaľ im navyše dávate zabrať častým farbením, fúkaním alebo žehlením pri vysokej teplote, pocítite nedostatok keratínu na svojich vlasoch oveľa skôr.

Chýba vám keratín?

Ak sú vaše vlasy odrazu suché, krehké, lámavé a s rozštiepenými končekmi, je vysoko pravdepodobné, že trpia jeho nedostatkom. Veľmi často sa to stáva po lete, pretože vystavovanie sa UV lúčom bez poriadnej ochrany nepôsobí v negatívnom zmysle iba na vašu pokožku, ale aj na vlasy.

 Keratínové reťazce sa vplyvom neprimeranej záťaže postupne rozkladajú na menšie časti, čím sa keratín ľahšie vymýva z vlasov preč. A tie odrazu vyzerajú akosi nezdravo a mdlo.

Pomôcť vám môže  obmedzenie záťaže v podobe neustáleho natáčania alebo fúkania, a tiež zmena vlasovej kozmetiky, napríklad s obsahom keratínu.

 

Čo dokáže keratín s vašimi vlasmi?

Vypĺňa trhliny vo vlasovom vlákne.
Zlepšuje ich štruktúru zvonka aj zvnútra.
Regeneruje a hydratuje.
Chráni vlas pred  poškodením vonkajšími vplyvmi, ako je vietor či mráz, pred horúcim vzduchom fénu či iným stajlingovým pomocníkom.
Uhladzuje vlasové vlákno, pôsobí proti elektrizovaniu vlasov a štiepeniu ich končekov.
Vlasy sú po jeho použití lesklejšie, poddajnejšie a na prvý pohľad zdravšie.

 • Pantene Oil Keratin

  1×100 ml, olej na vlasy
  Vyživujúci vlasový olej na každodenné používanie, ktorý pomáha obnoviť poškodenie po 1 použití (poškodenie spôsobené úpravou účesu v porovnaní so samostatným použitím šampónu bez ošetrujúcich zložiek).
 • Skinexpert by Dr. Max ReviHair® šampón

  200 ml, šampón proti vypadávaniu vlasov
  4.9
  (8)
  Šampón obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek, ktorý pôsobí proti vypadávaniu vlasov.
 • Skinexpert by Dr. Max ReviHair® tonikum

  100 ml, tonikum proti vypadávaniu vlasov
  5.0
  (3)
  Regeneračné vlasové tonikum obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek vo vysokých koncentráciách, ktorý pôsobí proti vypadávaniu vlasov.
 • Skinexpert by Dr. Max ReviHair® maska

  200 ml, maska proti vypadávaniu vlasov
  5.0
  (1)
  Maska obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek na posilnenie a regeneráciu vlasov.
 • Skinexpert by Dr. Max ReviHair® kondicionér

  200 ml, kondicionér proti vypadávaniu vlasov
  5.0
  (2)
  Kondicionér obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek na posilnenie a regeneráciu vlasov.
 • KLORANE KERATINcaps (TRIO)

  3×30 ks, výživový doplnok
  Výživový doplnok pre vitalitu a udržanie zdravých nechtov a vlasov.
 • Syoss šampón Keratin

  1×440 ml, pre lámavé vlasy
  Pre krásne vlasy ako zo salónu prichádza syoss s produktami pre každý typ vlasov! Šampón pre jemné a lámavé vlasy Keratin značky syoss je to pravé pre lámavé vlasy!
 • Ultra-jemné keratínové vlákna určené na dossiahnutie okamžitého hustejšieho a plnšieho vzhľadu vlasov. Odtieň tmavohnedá.

  Ako funguje kozmetika s obsahom keratínu?

  Kvalitný kozmetický produkt s obsahom keratínu (najčastejšie v jeho hydrolyzovanej forme) dokáže významne ovplyvniť vzhľad, kvalitu a zdravie vašich vlasov. Prenikne do vlasového vlákna, kde následne pracuje zvnútra na obnovení jeho ochrannej štruktúry. Vlas je potom menej náchylný na poškodenie, a to aj z dlhodobého hľadiska.

   

  Či už si vyberiete šampón, masku alebo špeciálne tonikum, vaše vlasy ich v náročnom zimnom období určite ocenia. Keratín je totiž ideálny pre rekonštrukciu a regeneráciu suchých či poškodených vlasov, k čomu poľahky dochádza pri neustálom nosení čiapky alebo striedaní pobytu v prekúrených miestnostiach a vonku na studenom vzduchu. 

  Keratín pomôže aj s vypadávaním vlasov

  Pokiaľ ste spozorovali zvýšené vypadávanie vlasov, neľakajte sa. Zamerajte sa na dosiahnutie vyváženej životosprávy, vrátane kvalitného jedla a spánku. Nemenej dôležitá je správna vlasová kozmetika.

  Na riešenie problému s vypadávaním vlasov v súčasnosti existuje mnoho výrobkov. Ak sa vhodne skombinujú, vlasy nielenže prestanú padať, ale sa zlepší aj ich kvalita a hustota. ReviHair® šampón sa zameriava na posilnenie vlasových korienkov a zdravie vlasovej pokožky. Obsahuje kofeín, ktorý stimuluje vlasové korienky a podporuje prekrvenie pokožky hlavy. Panthenol a hydrolyzovaný keratín zase pomáhajú spevňovať a regenerovať poškodené kadere. Viac si o ňom prečítate v nasledujúcom článku.

  • 5.0
   (2)
   Čistiaci gél na zmiešanú až mastnú pleť s nedokonalosťami dokonale čistí upchaté póry a odstraňuje nadbytočný maz.
  • Bioderma Atoderm Sprchový olej

   1×1000 ml, sprchový olej
   5.0
   (11)
   Krémová a nemastná textúra Atoderm Sprchového oleja zaisťuje jemné čistenie veľmi suchej a podráždenej citlivej pokožky.
  • Bioderma Sensibio H2O

   1×500 ml, originálna micelárna čistiaca voda pre každý typ pleti
   5.0
   (10)
   Micelárna voda vhodná na každodenné čistenie všetkých typov pleti (vrátane citlivej). Jemné čistí tvár aj oči, odstraňuje make-up.
  • Upokojujúci olejový balzam proti svrbeniu pre suchú pokožku so sklonom k atopii poskytuje okamžitú úľavu od pálenia a pocitu sucha.
  • URIAGE Jemný deodorant bez alumíniových solí

   1×50 ml, bez alumíniových solí a bez derivátov hliníka
   5.0
   (7)
   Jemný dezodorant bez alumíniových solí a bez derivátov hliníka zabezpečuje spoľahlivú ochrana proti pachom počas 24 hodín.
  • URIAGE Čistiaci olej na telo a tvár

   1×1000 ml, čistiaci olej
   5.0
   (4)
   Čistiaci olej bez obsahu mydla jemne čistí pokožku a zabraňuje vysušovaniu.
  • 3.0
   (1)
   Hydratačný krém na očné partie znižuje výskyt drobných vrások vzniknutých dehydratáciou v okolí očí.

   Ďalšie články k téme Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

   • 10 rád proti vypadávaniu vlasov. Pomôžu aj vám?

    10 rád proti vypadávaniu vlasov. Pomôžu aj vám?

    · 6 minút na prečítanie
    Mať zdravé husté vlasy je snom asi každého z nás. Čo môžeme urobiť aby sa realita čo najviac priblížila nášmu snu? Čoho sa naopak vyvarovať? Tu je vlasové desatoro:)
   • Trápi vás vypadávanie vlasov?

    Trápi vás vypadávanie vlasov?

    · 9 minút na prečítanie
    Vypadávanie vlasov (alopécia) vyvoláva obavy skoro v každom z nás. Možno práve pred chvíľkou ste hľadeli so zúfalstvom na svoju kefu a premýšľali ste, či vám ešte nejaké vlasy ostali aj na hlave. Treba  vedieť rozlíšiť, kedy už hovoríme o nadmernom vypadávaní vlasov. Tak ako to vlastne je? A čo môžeme urobiť, aby sme čo najdlhšie zachovali vlasy zdravé?
   • Pre tieto dôvody vám padajú vlasy

    Pre tieto dôvody vám padajú vlasy

    · 7 minút na prečítanie
    Neľakajte sa. Vypadávanie vlasov je celkom normálny jav. Existuje však niekoľko príčin, ktoré vás o hrivu pripravia rýchlejšie, než by ste čakali! Poznáte ich?
   O autorovi
   Redakcia BeautyClub Dr.Max
   Redakcia BeautyClub Dr.Max
   Čítať viac od autora
   O autorovi
   Redakcia BeautyClub Dr.Max
   Redakcia BeautyClub Dr.Max
   Čítať viac od autora