Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

13. 10. 2021 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • vypadávanie vlasov

Vyše 90 % vlasového vlákna je  tvorené keratínom, zvyšok predstavuje voda, minerály, lipidy a pigmenty. Vedeli  ste, že práve keratín zodpovedá za kvalitu vašej hrivy? Určuje dokonca aj to,  či bude kučeravá, vlnitá alebo rovná.

Vplyvom hormonálnych zmien, nedostatočnej výživy, ochorenia či pribúdajúceho veku, sa produkcia keratínu v tele prirodzene zmenšuje. Vlasy strácajú svoju pevnosť a pružnosť, mení sa ich celková štruktúra. Pokiaľ im navyše dávate zabrať častým farbením, fúkaním alebo žehlením pri vysokej teplote, pocítite nedostatok keratínu na svojich vlasoch oveľa skôr.

Chýba vám keratín?

Ak sú vaše vlasy odrazu suché, krehké, lámavé a s rozštiepenými končekmi, je vysoko pravdepodobné, že trpia jeho nedostatkom. Veľmi často sa to stáva po lete, pretože vystavovanie sa UV lúčom bez poriadnej ochrany nepôsobí v negatívnom zmysle iba na vašu pokožku, ale aj na vlasy.

 Keratínové reťazce sa vplyvom neprimeranej záťaže postupne rozkladajú na menšie časti, čím sa keratín ľahšie vymýva z vlasov preč. A tie odrazu vyzerajú akosi nezdravo a mdlo.

Pomôcť vám môže  obmedzenie záťaže v podobe neustáleho natáčania alebo fúkania, a tiež zmena vlasovej kozmetiky, napríklad s obsahom keratínu.

Čo dokáže keratín s vašimi vlasmi?

 • Vypĺňa trhliny vo vlasovom vlákne.
 • Zlepšuje ich štruktúru zvonka aj zvnútra.
 • Regeneruje a hydratuje.
 • Chráni vlas pred  poškodením vonkajšími vplyvmi, ako je vietor či mráz, pred horúcim vzduchom fénu či iným stajlingovým pomocníkom.
 • Uhladzuje vlasové vlákno, pôsobí proti elektrizovaniu vlasov a štiepeniu ich končekov.
 • Vlasy sú po jeho použití lesklejšie, poddajnejšie a na prvý pohľad zdravšie.
1×1 ks
Proteínová maska na vlasy a vlasovú pokožku s ryžovým proteínom, keratínom a hodvábom vhodná pre suché, poškodené, lámavé a farbené vlasy.
1×90 ml, mikrokeratínový sprej na vlasy
Tento prírodný certifikovaný mikrokeratínový sprej pomáha opraviť poškodenie vlákien, znížiť lámavosť a rozstrapkané končeky. Bezoplachové zloženie, obohatené o hydrolyzovaný keratín, kyselinu mliečnu a extrakt z rias, obalí každé vlákno, posilňuje, vyhladzuje a rozčesáva matné, krehké, poškodené vlasy a zanecháva ich žiarivejšie a pružné.
1×100 ml, olej na vlasy
Vyživujúci vlasový olej na každodenné používanie, ktorý pomáha obnoviť poškodenie po 1 použití (poškodenie spôsobené úpravou účesu v porovnaní so samostatným použitím šampónu bez ošetrujúcich zložiek).
1×400 ml
Saténovo jemný šampón pre profesionálnu hygienu a starostlivosť o zničené, suché, drsné a matné vlasy.
100 ml, tonikum proti vypadávaniu vlasov
Regeneračné vlasové tonikum obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek vo vysokých koncentráciách, ktorý pôsobí proti vypadávaniu vlasov.
200 ml, šampón proti vypadávaniu vlasov
5.0
(2)
Šampón obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek, ktorý pôsobí proti vypadávaniu vlasov.
200 ml, maska proti vypadávaniu vlasov
5.0
(1)
Maska obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek na posilnenie a regeneráciu vlasov.
200 ml, kondicionér proti vypadávaniu vlasov
5.0
(1)
Kondicionér obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek na posilnenie a regeneráciu vlasov.

Ako funguje kozmetika s obsahom keratínu?

Kvalitný kozmetický produkt s obsahom keratínu (najčastejšie v jeho hydrolyzovanej forme) dokáže významne ovplyvniť vzhľad, kvalitu a zdravie vašich vlasov. Prenikne do vlasového vlákna, kde následne pracuje zvnútra na obnovení jeho ochrannej štruktúry. Vlas je potom menej náchylný na poškodenie, a to aj z dlhodobého hľadiska.

Či už si vyberiete šampón, masku alebo špeciálne tonikum, vaše vlasy ich v náročnom zimnom období určite ocenia. Keratín je totiž ideálny pre rekonštrukciu a regeneráciu suchých či poškodených vlasov, k čomu poľahky dochádza pri neustálom nosení čiapky alebo striedaní pobytu v prekúrených miestnostiach a vonku na studenom vzduchu. 

Keratín pomôže aj s vypadávaním vlasov

Pokiaľ ste spozorovali zvýšené vypadávanie vlasov, neľakajte sa. Zamerajte sa na dosiahnutie vyváženej životosprávy, vrátane kvalitného jedla a spánku. Nemenej dôležitá je správna vlasová kozmetika.

Na riešenie problému s vypadávaním vlasov v súčasnosti existuje mnoho výrobkov. Ak sa vhodne skombinujú, vlasy nielenže prestanú padať, ale sa zlepší aj ich kvalita a hustota. ReviHair® šampón sa zameriava na posilnenie vlasových korienkov a zdravie vlasovej pokožky. Obsahuje kofeín, ktorý stimuluje vlasové korienky a podporuje prekrvenie pokožky hlavy. Panthenol a hydrolyzovaný keratín zase pomáhajú spevňovať a regenerovať poškodené kadere. Viac si o ňom prečítate v nasledujúcom článku.

1×500 ml, upokojujúci balzam
Upokojujúci olejový balzam proti svrbeniu pre suchú pokožku so sklonom k atopii poskytuje okamžitú úľavu od pálenia a pocitu sucha.
1×50 ml, bez alumíniových solí a bez derivátov hliníka
5.0
(3)
Jemný dezodorant bez alumíniových solí a bez derivátov hliníka zabezpečuje spoľahlivú ochrana proti pachom počas 24 hodín.
1×1000 ml, čistiaci olej
5.0
(4)
Čistiaci olej bez obsahu mydla jemne čistí pokožku a zabraňuje vysušovaniu.
1×500 ml,
5.0
(3)
Micelárna voda vhodná na každodenné čistenie všetkých typov pleti (vrátane citlivej). Jemné čistí tvár aj oči, odstraňuje make-up.
1×1000 ml, sprchový olej
5.0
(4)
Krémová a nemastná textúra Atoderm Sprchového oleja zaisťuje jemné čistenie veľmi suchej a podráždenej citlivej pokožky.

Ďalšie články k téme Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

 • Padajú vám vlasy? Poznáme účinné riešenie

  Padajú vám vlasy? Poznáme účinné riešenie

  · 5 minút na prečítanie
  • vypadávanie vlasov
  • starostlivosť o vlasy
  V lete zvykneme prichádzať o vlasy viac, než je to počas iných ročných období. Súvisí to s hormónmi, ktoré aktivuje slnečné žiarenie. Pokiaľ sú straty príliš veľké, pomôcť vám môže špeciálna kozmetika.
 • Padajú vám na jeseň vlasy? Hlavne nepanikárte

  Padajú vám na jeseň vlasy? Hlavne nepanikárte

  · 7 minút na prečítanie
  • vypadávanie vlasov
  • starostlivosť o vlasy
  Podľa odborníkov je zvýšená strata vlasov v tomto období úplne prirodzené. Vaša hriva tak zrejme reaguje na zmeny teplôt a zníženú dávku slnečného jasu.
 • Tipy ako zastaviť vypadávanie vlasov po covide

  Tipy ako zastaviť vypadávanie vlasov po covide

  · 6 minút na prečítanie
  • vypadávanie vlasov
  Medzi časté príčiny dlhotrvajúceho covidu patrí aj vypadávanie vlasov. Výskumy však ukazujú, že ľahký pohyb a vitamínová terapia môžu významne znížiť tieto nežiaduce následky.