Padajú vám vlasy? Poznáme účinné riešenie

5. 8. 2021 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • vypadávanie vlasov
 • starostlivosť o vlasy

V lete zvykneme prichádzať o vlasy  viac, než je to počas iných ročných období. Súvisí to s hormónmi, ktoré  aktivuje slnečné žiarenie. Pokiaľ sú straty príliš veľké, pomôcť vám môže špeciálna  kozmetika.

Vypadávanie vlasov sa objaví náhle, no o to viac dokáže človeka potrápiť. Ak pozorujete zvýšený výskyt vlasov vo vani, na dlážke či na vašom hrebeni, v prvom rade sa uistite, že je vaša životospráva v poriadku. Príliš veľa stresu, málo spánku, nekvalitná strava, nešetrná starostlivosť, choroba a užívanie niektorých liekov sa môže na stave vašej hrivy nepekne podpísať. Veľkú úlohu v boji proti strate vlasov zohráva aj výber vlasovej kozmetiky.

Prvá pomoc pre vaše vlasy

Človek každý deň stráca okolo 70 až 100 vlasov, čo je úplne normálne. Ak však denne začne vypadávať viac ako 100 vlasov, zmena už môže byť viditeľná. Je veľmi dôležité zistiť príčinu nadmerného vypadávania vlasov a potom začať používať vhodnú vlasovú starostlivosť.

Hlavný boj o krásnu hrivu sa odohráva práve v kúpeľni. Zdravá vlasová pokožka a starostlivo ošetrené vlasy si vyžadujú vašu pozornosť i čas. Mimoriadne dôležité je správne umývanie, počas ktorého nešetríte vodou, vlasy čistíte šetrne a jemne, nezabúdate na kondicionér a napokon ich len jemne vysušíte uterákom, bez zbytočného šúchania a drhnutia.

Nepodceňujte ani výber vlasovej kozmetiky. Dôležité je poznať svoj typ vlasov. Poradiť by ste sa mali so svojím kaderníkom alebo skúseným lekárnikom, ktorí vám vedia odporučiť účinné prípravky a zároveň vysvetliť postup používania, ktorý ich účinok ešte zosilní. Nečakajte však zázraky – liečba zvýšeného vypadávania vlasov si vyžaduje čas, čo sú zvyčajne 3 mesiace až polrok.

Zastavia vypadávanie, podporia rast a regeneráciu

Na riešenie problému s vypadávaním vlasov v súčasnosti existuje mnoho výrobkov – od šampónov cez kondicionéry, rôzne masky alebo špeciálne toniká, ktoré ich účinky ešte znásobujú. Ak sa vhodne skombinujú, vlasy nielenže prestanú padať, ale sa zlepší aj ich kvalita a hustota.

Skúseným pomocníkom v boji za zdravú a hustú hrivu je línia vlasovej kozmetiky ReviHair®, ktorú zastrešuje značka skinexpert by Dr. Max. Portfólio prípravkov ReviHair® ponúka kompletnú profesionálnu starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy.

Obsahuje patentované zložky Redensyl® a FiberHanceTM, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Niektoré pôsobia na viditeľnú časť vlasu, iné na jeho koreň a pokožku hlavy. Prípravky neobsahujú silikóny, sulfáty ani parabény, vôňu im dodávajú extrakty zo zeleného čaju a moringy.

Stavte na účinné kombo

ReviHair® šampón sa zameriava na posilnenie vlasových korienkov a zdravie vlasovej pokožky. Obsahuje kofeín, ktorý stimuluje vlasové korienky a podporuje prekrvenie pokožky hlavy.

Panthenol a hydrolyzovaný keratín v šampóne ReviHair® pomáhajú spevňovať a regenerovať poškodené kadere. Stačí naniesť malé množstvo na mokré vlasy, jemne vmasírovať a nechať pôsobiť asi 2 minúty.

Po umytí šampónom naneste malé množstvo kondicionéru ReviHair® do stredných dĺžok až po končeky vlasov. Nezabudnite ho dôkladne opláchnuť. Vlasy rozčesávajte šetrným spôsobom, a to najlepšie s pomocou špeciálnej kefy na mokré vlasy.

Kondicionér ReviHair® posilňuje a zaceľuje vnútornú štruktúru vlasových vlákien a znižuje ich lámavosť, a to aj vďaka obsahu aktívnych látok, ako je keratín, betaín, biotín a nikotínamid. Vaša hriva bude pevnejšia, odolnejšia voči poškodeniu, pružnejšia a lesklejšia.

Hľadáte extra starostlivosť?

Vyskúšajte špeciálnu masku s obsahom aktívnych zložiek, ktoré vašim vlasom pomôžu zaceliť sa, rýchlejšie regenerovať a celkovo zvyšujú ich odolnosť voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. Masku oceníte aj v lete, keď vlasy bojujú s extrémnym vysúšaním a stratou vlhkosti.

Masku stačí používať raz týždenne po dobu 10 minút. Najlepšie výsledky dosiahnete v kombinácii so šampónom a kondicionérom ReviHair®, ktorý by mal byť posledným krokom vašej starostlivosti.

ReviHair® Tonic môžete používať denne  na mokrú alebo suchú vlasovú pokožku, podľa toho, čo vám viac vyhovuje. Vďaka dvom typom nástavcov sa ľahko dostane na nedostupné miesta a poradí si aj s dlhými alebo kučeravými vlasmi.

Tonic obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek vo vysokých koncentráciách, ktoré sú unikátne v tom, že pôsobia zvnútra a zameriavajú sa na kmeňové bunky vlasových folikulov, ktoré sú kľúčové pre rast nových vlasov. Môžete ho tiež užívať ako doplnok k vašej súčasnej vlasovej kozmetike.

Ďalšie články k téme Padajú vám vlasy? Poznáme účinné riešenie

 • Na tieto mýty o vlasoch okamžite zabudnite

  Na tieto mýty o vlasoch okamžite zabudnite

  · 5 minút na prečítanie
  • starostlivosť o vlasy
  • vlasy v lete
  • zdravé vlasy

  Už ste sa tých dobre mienených rád napočúvali dosť. Je načase odhaliť niekoľko neprávd, vďaka ktorým sa zbavíte nesprávnych návykov a osvojíte si triky vlasových profesionálov.

  Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

  Prečo je keratín taký dôležitý pre vaše vlasy?

  · 3 minúty na prečítanie
  • vypadávanie vlasov

  Vyše 90 % vlasového vlákna je tvorené keratínom, zvyšok predstavuje voda, minerály, lipidy a pigmenty. Vedeli ste, že práve keratín zodpovedá za kvalitu vašej hrivy? Určuje dokonca aj to, či bude kučeravá, vlnitá alebo rovná.

 • Pre tieto dôvody vám padajú vlasy

  Pre tieto dôvody vám padajú vlasy

  · 4 minúty na prečítanie
  • starostlivosť o vlasy
  • vypadávanie vlasov

  Neľakajte sa. Vypadávanie vlasov je celkom normálny jav. Existuje však niekoľko príčin, ktoré vás o hrivu pripravia rýchlejšie, než by ste čakali! Poznáte ich?

Redakcia BeautyClub Dr.Max