Zovirax krém 2 g

1x2g, liečba oparov na pere s účinnou látkou aciklovirom

Značka: ZOVIRAX

Zovirax krém pomáha bojovať proti vírusu Herpes simplex, ktorý spôsobuje opary. Obsahuje protivírusové liečivo aciklovir.

11,99
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Zovirax krém 2 g 1x2g, liečba oparov na pere s účinnou látkou aciklovirom

90019 ADC

Hlavný popis produktu

Liek je dermálny krém, patrí do skupiny liekov proti kožným vírusovým ochoreniam. Používa sa na liečbu oparov na perách a tvári vyvolaných vírusom Herpes simplex v štádiu svrbenia, pálenia alebo pľuzgierikov. 

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Krém sa aplikuje hneď pri prvých prejavoch alebo príznakoch infekcie na postihnuté miesto 5x denne približne v 4-hodinových intervaloch (s výnimkou noci).
Trvanie liečby: najmenej 4 dni. Ak nenastane zlepšenie, je možné v liečbe pokračovať ďalších 6 dní. Ak pretrvávajú príznaky aj po 10 dňoch liečby, je nutné kontaktovať lekára.

Spôsob použitia

Krém sa môže používať len na kožu (dermálne použitie). Nanáša sa v tenkej vrstve tak, aby úplne pokryl celú postihnutú oblasť a polcentimetrový okraj okolitej zdravej pokožky. Pred ošetrením postihnutej oblasti a po ňom sa vždy umyjú ruky. Postihnutú oblasť netreba vystavovať zbytočnému treniu ani ju utierať uterákom, zabráni sa tak zhoršeniu a šíreniu infekcie.

Upozornenie

Liek možno použiť v tehotenstve a tiež počas dojčenia v prípade, ak potenciálny prínos liečby prevyšuje možné riziko.
Neodporúča sa nanášať krém na sliznicu ústnej dutiny a oka.
Liek sa neodporúča používať u pacientov s oslabeným imunitným systémom (napr. pacienti s AIDS alebo pacienti po transplantácii kostnej drene). Liečba akejkoľvek infekcie u týchto pacientov musí prebiehať pod dohľadom príslušného špecialistu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

aciklovir

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.