Terapeutická lampa s denným svetlom BEURER TL 35

Značka: BEURER

Terapeutická lampa s denným svetlom BEURER TL35 vás zaujme svojou inovatívnou svetelnou technológiou, ktorá zaisťuje rovnomerné rozloženie svetla

64,99

O produkte: Terapeutická lampa s denným svetlom BEURER TL 35

9f1d406d-ccb2-4171-b7e6-66f36450eaa8

Hlavný popis produktu

Terapeutická lampa s denným svetlom BEURER TL35 vás zaujme svojou inovatívnou svetelnou technológiou, ktorá zaisťuje rovnomerné rozloženie svetla. Vďaka odnímateľnému stojanu je lampa mimoriadne úsporná a skutočne upúta pozornosť v každej domácnosti. Beurer TL35: Lampa na denné svetlo so 4-stupňovým stmievačom, 3 nastaviteľnými teplotami farieb a praktickým úložným vreckom. Netreba sa zmierovať so zlou náladou, denné svetlo nemusí ísť dnu len cez okná.

Charakteristika a technické údaje:
Na použitie v prípadoch nedostatku svetla: nerovnováha, nízka nálada, nedostatok energie a malátnosť
3 nastavenia teploty farieb pre dobre regulovaný denný a nočný rytmus s fázami koncentrácie, terapie a odpočinku:
- Terapia: 6 500 K, poludnie, terapia pri 10 000 luxoch
- Aktívne: 4 300 K, ráno, sústredená práca
- Relax: 3 000 K, večer, relax
Imituje priebeh slnečného dňa
Stmievač so 4 úrovňami jasu
Zobrazenie času ošetrenia so 4 úrovňami (od 30 do 120 minút)
Časovač s automatickým vypnutím
Ideálne na doma aj do práce
Výnimočne jasné a rovnomerné osvetlenie
Intenzita svetla (nastavenie terapie): cca 10 000 luxov (vzdialenosť 13 cm), cca 5 000 luxov (vzdialenosť 20 cm), cca 2500 luxov (vzdialenosť 35 cm)
Bez blikania a UV žiarenia
Energeticky úsporná LED technológia
Pohodlné ovládanie pomocou dotykových tlačidiel
Všestranný stojan: možno použiť horizontálne aj vertikálne, plynule nastaviteľný
V balení: sieťový adaptér (dĺžka kábla cca 138 cm), praktické úložné vrecko
Osvetľovaná plocha: 14 x 20 cm
CRI (index podania farieb): min. 90
Sieťová prevádzka
Rozmery (Š x V x H): 15,5 x 8,3 x 25 cm
Hmotnosť: cca 520 g
CE: áno
Zdravotnícka pomôcka

Najmä v zimných mesiacoch sa veľa ľudí sťažuje, že sa cítia unavení a slabí. V chladnom období je nedostatok denného svetla, čo môže viesť k zhoršeniu pohody. Lampy na denné svetlo od nemeckej spoločnosti Beurer dokážu predchádzať problémom spôsobeným nedostatkom svetla.

Denné svetlo je životne dôležité a má významný vplyv na naše zdravie, spánok a pohodu. Riadi interakciu telesných hormónov melatonínu a serotonínu a tým aj naše vnútorné hodiny, náš biorytmus.
Melatonín je známy ako spánkový hormón a má významný vplyv na kvalitu nášho spánku. Epifýza uvoľňuje hormón, najmä v tme. Čím dlhšie je tma, tým viac melatonínu sa produkuje. Serotonín je považovaný za hormón šťastia, prebúdza nás a má pozitívny vplyv na našu náladu.
Tieto dva hormóny však v žiadnom prípade nie sú len súpermi, keďže sú na sebe úzko závislé. Melatonín sa vo veľkej miere vyrába v epifýze zo serotonínu. Ak naše telo dostáva príliš málo svetla, hormonálna rovnováha medzi melatonínom a serotonínom je narušená. Výsledkom môžu byť problémy so spánkom, denná únava, nedostatok energie a hnacej sily a dokonca aj depresia.
Najmä v tmavých dňoch a keď je pre naše telo málo prirodzeného denného svetla a slnečného svetla, táto vnútorná rovnováha sa rýchlo stáva nestabilnou a negatívne to ovplyvňuje náš celkový blahobyt. Presne tu prichádza svetelná terapia, známa aj ako terapia jasným svetlom, so špeciálnymi lampami Beurer s denným svetlom.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.