Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Tipy na voľnopredajné doplnky na stabilizáciu hladiny cukru v krvi a zlepšenie inzulínovej citlivosti.

    Otázka z 22. 9. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň.Neustále mi kolíše hladina cukru v krvi.Rano a na obed mám po jedle hladinu cukru okolo 8 no večer mi vyskočí aj na 12.Možte mi poradiť nejaké voľnopredajné lieky?Ďakujem
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku. 

    Náhodná glykémia vyjadruje hladinu cukru v krvi nameranú počas dňa prihliadajúc na možný príjem potravy v čase kratšom ako dve hodiny pred meraním. Náhodná glykémia je preto len orientačná hodnota. Pre správnosť nameranej glykémie je dôležité dodržať minimálne dvojhodinový odstup od konzumácie potravín, resp. dvojhodinové lačnenie pred meraním. U zdravých ľudí sa hladina cukru pri náhodnej glykémii (po 2 hodinovom lačnení) považuje za normálnu, ak je nižšia ako 7,8 mmol/l. Zvýšenie hladiny cukru v krvi nalačno (8 hod lačnenia) u zdravého človeka nad 5,6 mmol/l alebo po jedle (2 hod) nad 7,8 mmol/l sa nazýva hyperglykémia. 

    Na trhu máme niekoľko prípravkov, ktoré pozitívne ovplyvňujú hladinu glukózy v krvi. Medzi ne patrí napríklad Dr.Max Glucea, DIAMizin Gurmar a pod.

    Náhodne nameraná hodnota ešte nemusí znamenať nič zlé. Odporúčam výsledky testov kontzultovať s lekárom. On rozhodne o ďalšom postupe. V prípade, že sa liečite na diabetes a podstupujete inzulínovú liečbu alebo liečbu liekmi s hypoglykemizujúcim účinkom, je nevyhnutné užívanie vyššie uvedených prípravkov taktiežkonzultovať s lekárom.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Podobné otázky

    • Cukrovka

      Dobry den. Prosim vas ja som pacientka ktora ma cukrovku denno denne mam bud vysoke alebo nizke hodnoty. (2,00 - 24,00 hodnota) potrebovala by som o rady pri nizkych a pri vysokych hodnotach ze vlastne...

    • hladina glukózy

      Ako stabilizovať hladinu glukózy,ak namerám o 20.00(6,4), 24.00(7,1), 03.00(6,6), 04.00(6,4), 05.00(7,4), 06.00(7,2), ale po raňajkách v 07.00, zmeriam si o 10.00 hod a mám zase od 6,2 do 6,5....ako...

    Najnovšie otázky v poradni