Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Starostlivosť o odstránené znamienko

    Otázka z 19. 3. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, som čerstvo po laserovom odstránení znamienka na tvari. Chcela by som sa spýtať či treba natierať SPFkom až po odpadnutí chrasty alebo aj na ňu treba dávať SPF. Tiež by som sa chcela spýtať či možno tvár normálne umývať alebo sa treba danému miestu vyhnúť a či sa môže používať makeup. Ď
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Staroslivosti o ranu po laserovom odstránení znamienka sa už v minulosti venovala kolegyňa, ktorej rady Vám prikladám v nasledujúcom odkaze.

    Aplikácia makeupu závisí aj od veľkosti znamienka a teda následnej rany. Vhodné je ho používať najskôr po odpadnutí chrastičky, prípadne pri podráždení až po vymiznutí začervenania. Makeup aplikujte až po prípravku s obsahom SPF faktora.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni