Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Postup pri využití zvyšného Ozempicu z aplikačného pera – informácie a odporúčané kroky.

    Otázka z 26. 3. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Pekný deň prajem. Mám na Vás otázku. Bol mi lekárom k DM2 predpísaný Ozempic 0,25mg. Postupoval som presne podľa návodu, kde som si v priebehu 4 týždňov aplikoval 4 predpísané dávky lieku. Avšak aj napriek užitiu 4 dávok, mi v aplikačnom pere ostalo v náplni ešte cca 1/2 liečiva. Chcem sa preto opýtať, ako môžem zvyšnú dávku liečiva doužívať? Môžem na to použiť inzulínku? V letáku píše, že 1 dávka absolvuje 0,19ml liečiva, čo by malo zodpovedať 19IU. Je to tak? ĎAKUJEM za pomoc.
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku. 

    Podávaná dávka je u každého individuálna. Obvykle sa začína s dávkov 0,25 mg 1x týždenne počas 4 týždňov, ktorá nie je udržiavacia dávka. Po 4 týždňoch sa dávka zvýši na 0,5 mg 1x týždenne. Vzhľadom na to, že ide o liek viazaný na lekársky predpis, o ďalšom postupe v podavaní lieku sa poraďte s ošetrujúcim lekárom.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Najnovšie otázky v poradni