Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Liečba rany pri cukrovke

    Otázka z 16. 9. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Brat je diabetik 2.stupna na prst sa mu objavila rana. aku mastičku alebo krém má používať na hojenie rán. Dakujem
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    Diabetici majú často zhoršené hojenie rán, čo môže viesť k infekcii alebo vážnejším komplikáciám. Z toho dôvodu je dobré ranu nechať vizuálne skontrolovať lekárom.

    Pokiaľ sa jedná o bežné drobné rany dôležite je ranu vydezinfikovať a až následne nanášať krémy. Pacienti majú veľmi dobré skúsenosti s použitím krému Ialugen plus. Jedná sa o liek, ktorý je určený na ochranu a miestnu liečbu poranení, vredu kŕčových žíl a popálenín. Krém sa aplikuje na celú plochu rany v hrúbke 2-3 mm 1x alebo 2x denne. V aplikácii je potrebné pokračovať bez prerušenia až do úplného zahojenia rany. Dĺžku liečby určuje lekár. Liečba má trvať čo možno najkratšiu dobu. Ak sa príznaky nezlepšia do 7 dní, alebo sa zhoršia, je potrebné poradiť sa s lekárom.

    Taktiež je potrebné zájsť k lekárovi, pokiaľ sa rana nehojí alebo sa zväčšuje, je začervenaná, opuchnutá, zapácha, je zahnisaná alebo teplá.

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni