Ialugen Plus

1×20 g, krém na poranenia

Značka: IBSA

Liek je určený na ochranu a miestnu liečbu poranení, vredu kŕčových žíl a popálenín.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

4,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Ialugen Plus 1×20 g, krém na poranenia

55951 ADC

Hlavný popis produktu

Liek obsahuje dve liečivá, hyaluronát sodný (t.j. sodnú soľ kyseliny hyalurónovej) a striebornú soľ sulfadiazínu. Strieborná soľ sulfadiazínu účinkuje proti baktériám a hubám, napríklad Pseudomonas aeruginosa a Enterobacter pyogenes, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v infekčných ranách a popáleninách.Patrí do skupiny liekov s obsahom antibiotík, ktoré sa používajú pri niektorých ochoreniach kože.

Liek je určený na ochranu a miestnu liečbu poranení, vredu kŕčových žíl a popálenín. Výsledkom vzájomného pôsobenia týchto dvoch liečiv je ochrana pred druhotnými infekciami, protizápalový účinok a urýchlenie procesu hojenia (podporuje tvorbu nového tkaniva v hojacej sa rane a prekrývanie rany tzv. epitelovým tkanivom).

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Krém sa aplikuje na celú plochu rany v hrúbke 2-3 mm 1x alebo 2x denne.
V aplikácii je potrebné pokračovať bez prerušenia až do úplného zahojenia rany. Dĺžku liečby určuje lekár. Liečba má trvať čo možno najkratšiu dobu. Ak sa príznaky nezlepšia do 7 dní, alebo sa zhoršia, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Ak sa počas liečby objaví vyrážka, liečba sa má ihneď ukončiť, pretože existuje riziko vzniku závažných alergických reakcií.

Spôsob použitia

Pred ošetrením treba z rany odstrániť odumreté tkanivo. Krém sa potom nanesie na celú plochu rany. Každých 24 hodín treba krém znovu naniesť, ale zbytky predtým naneseného krému sa musia opatrne odstrániť vodou alebo fyziologickým roztokom. Poranené miesta kože, kde sa naniesol krém, treba prikryť obväzom.

Upozornenie

Počas tehotenstva je liek kontraindikovaný.
V období dojčenia je liek kontraindikovaný.
U detí a dospievajúcich do 18 rokov sa bezpečnosť a účinnosť lieku nestanovila. U novorodencov v prvých mesiacoch života je liek kontraindikovaný.
U pacientov s nedostatočnou funkciou pečene alebo obličiek sa odporúča zvýšená opatrnosť.
Ošetrené poranené miesta je potrebné chrániť pred slnkom.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.

Účinné látky

sulfadiazín strieborná soľ, hyaluronát sodný

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.