Eneo Otic Solution

1×10 ml, ušné kvapky

Značka: ENEO

Ušné kvapky sú vhodné na odstránenie mazu, vody a nečistôt z vonkajšieho zvukovodu, na zmiernenie ťažkostí (bolesť, začervenanie, svrbenie) a na prevenciu ochorenia vonkajšieho zvukovodu.

6,69
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Eneo Otic Solution 1×10 ml, ušné kvapky

X12268 ADC

Hlavný popis produktu

Otic Solution sú ušné kvapky určené na aplikáciu do vonkajšieho zvukovodu.

Zmes glycerínu a butylen glykolu zmäkčuje a rozpustí stvrdnutú mazovú zátku, ale je zároveň miesiteľná s vodou. Vďaka schopnosti viazať vlhkosť odstraňuje prípadný opuch. Liečivá látka cholin salicylate zamedzuje vzniku alebo rozvoju bakteriálnych zápalov a mierni bolestivé prejavy pri zápale. Liečivá látka thymol pôsobí antibakteriálne, čo je vhodné v prípade, že vo zvukovode ostane zbytok vody, ktorá môže vytvoriť vhodné prostredie pre nárast infekcií.
Ďalšou liečivou zložkou je ethanolický extrakt zmesi bylín (kvet nechtíka lekárskeho, kvet divozelu veľkokvetého a vňať ľubovníka bodkovaného), ktorý napomáha regenerácií a stimuluje samočistiacu schopnosť pokožky.

DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA:

Pomocou pipety aplikujte 2–3 kvapky / 2–4 x denne do každého ucha.

Pred použitím kvapky ohrejte na telesnú teplotu napr. ohriatím v dlaniach. K čisteniu ucha pristupujte najskôr 10 min. po aplikácií.
Odporúčaná doba súvislého používania nemá presiahnuť 5 dní.

DETAILNÝ POPIS POUŽITIA:

Po použití prípravku sa ušný maz rozpustí a voľne vytečie (zvyšky sú viditeľné napr. v ušnom boltci), prípadne sa zmäkčí a je tak ľahko odstrániteľný mechanicky. V prípade mechanického odstraňovania odporúčame používať vatové tyčinky s obozretnosťou, pretože mazová zátka môže byť ťažšie prístupná a môže dôjsť k jej zasunutiu hlbšie do zvukovodu.
U žiadnej zložky prípravku nie sú dosiaľ známe nežiadúce interakcie, ale i tak by tehotné, dojčiace ženy a deti mladšie ako 3 roky mali prípravok používať po konzultácií s odborným lekárom.

UCHOVÁVANIE A EXPIRÁCIA:

Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v pôvodnom obale. Po použití dobre uzavrite a skladujte vo zvislej polohe.
Expirácia: 24 mesiacov


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.