Phyteneo Otic solution

1×10 ml, ušné kvapky

Značka: PHYTENEO

Ušné kvapky/sprej sú vhodné na odstránenie mazu, vody a nečistôt z vonkajšieho zvukovodu, na zmiernenie ťažkostí (bolesť, začervenanie, svrbenie) a na prevenciu ochorenia vonkajšieho zvukovodu.

Darček k nákupu K nákupu nad 40 € získate Dr.Max Vitamin D 2000 IU ako darček.
8,29
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Phyteneo Otic solution 1×10 ml, ušné kvapky

X54348 ADC

Zdravotnícka pomôcka je určená k humánnemu použitiu u pacientov trpiacich ťažkosťami vonkajšieho zvukovodu k prevencii ochorenia vonkajšieho zvukovodu a k liečbe zatvrdnutej mazovej zátky (cerumen) čistením mechanickým výplachom ucha, zmäkčením a rozpúšťaním ušného mazu za súčasnej hydratácie a zvláčnenia a odstraňovaním vody, prachu a nečistôt zo zvukovodu, a to všetko fyzikálno - chemickým pôsobením. Prípravok pozitívne pôsobí pri regenerácii pokožky  vonkajšieho zvukovodu. 

  • Zmes glycerinu a butylen glykolu zmäkčuje a rozpúšťa zatvrdnutú mazovú zátku, ale je zároveň miesiteľná s vodou. Vďaka schopnosti viazať vlhkosť odstraňuje prípadný opuch.
  • Liečivá látka cholin salicylate zamedzuje vzniku alebo rozvoju bakteriálnych zápalov a mierni bolestivé prejavy zápalov.
  • Liečivá látka Thymol pôsobí antibakteriálne, čo je vhodné v prípade, že vo zvukovode ostane zvyšok vody, ktorý môže vytvoriť vhodné prostredie pre nárast infekcií.
  • Ďalšou liečivou zložkou je ethanolický extrakt zmesi bylín (kvet nechtíka lekárskeho, kvet divozela veľkokvetého a vňate ľubovníka bodkovaného), ktorý napomáha regenerácii a stimuluje samočistiacu schopnosť pokožky.

Spôsob použitia

Prípravok možno aplikovať rovnocenným spôsobom buď pipetkou alebo mechanickým rozprašovačom.
Pomocou pipetky sa aplikujú 2-3 kvapky do vyústenia vonkajšieho zvukovodu.
Pokiaľ dávate prednosť použitiu mechanického rozprašovača, vyberiete ho z ochranného obalu a pevne naskrutkujete na fľaštičku namiesto uzáveru s pipetkou. Niekoľkokrát stisnete, aby došlo k nasatiu kvapaliny. Koniec rozprašovača vložte do vyústenia vonkajšieho zvukovodu a 2-3 krát stisnete.

Aplikáciu obvykle opakujeme 2-4 krát denne pre každé ucho.

Pred použitím sa roztok ohreje na telesnú teplotu napr. ohriatím v dlaniach. K čisteniu ucha sa pristupuje najskôr 10 minút po aplikácii prípravku. Doporučená doba súvislého používania nesmie prekročiť 5 dní.

U žiadnej zložky prípravku nie sú doposiaľ známe nežiadúce interakcie , preto by tehotné alebo dojčiace ženy a deti mladšie ako 3 roky mali prípravok používať po konzultácii s odborným lekárom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v pôvodnom obale. Po použití tesne uzavrite a skladujte vo zvislej polohe.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov