Ibuprofen Dr.Max 400 mg filmom obalené tablety

1×24 tbl, tlmí bolesť, zápal a znižuje horúčku

Značka: DR. MAX

Liek na zmiernenie bolesti a zníženie horúčky. Obsahuje ibuprofén. Je určený pre dospelých a deti od 12 rokov

Súťaž Za každých 20 € s DPH nákupu získate v košíku súťažný žreb.
3,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Ibuprofen Dr.Max 400 mg filmom obalené tablety 1×24 tbl, tlmí bolesť, zápal a znižuje horúčku

8613A ADC

Ibuprofen Dr. Max 400 mg filmom obalené tablety

Liek patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú NSAID (nesteroidné protizápalové lieky), ktoré tlmia bolesť, zápal a znižujú horúčku. Používa sa na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti, ako sú bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, menštruačné bolesti, a na zníženie horúčky.


Vlastnosti produktu:

  • Zmiernenie bolesti: Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID), ktoré sú účinné pri zmierňovaní bolesti spôsobenej rôznymi príčinami, ako napríklad bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesti svalov a bolesti kĺbov.
  • Zníženie teploty: Ibuprofen tiež pomáha znižovať teplotu pri prechladnutíalebo chrípke.
  • Úľava od menštruačných bolestí: Ibuprofen môže pomôcť zmierniť bolesti súvisiace s menštruačnými kŕčmi.
  • Zmiernenie zápalu: Ibuprofen tiež pomáha zmierňovať zápal, čo je dôležité pri liečbe rôznych ochorení, ako je artritída.

Dávkovanie a spôsob použitia:

  • Dávkovanie závisí od veku a hmotnosti pacienta.

     

  • Mierna až stredne silná bolesť a horúčka:
    Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (≥ 40 kg): Užíva sa 200-400 mg (pol tablety-1 tableta) ako jednotlivá dávka alebo 3-4x denne, s odstupom medzi jednotlivými dávkami 4-6 hodín.

  • Pri migrenóznej bolesti sa užíva 400 mg (1 tableta) ako jednorazová dávka, v prípade potreby sa dávka opakuje v intervale 4-6 hodín. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 1 200 mg (3 tablety).

    Primárna dysmenorea:

  • Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov: podáva sa 200-400 mg (1/2-1 tableta) 1-3x denne v intervale 4-6 hodín. Maximálna denná dávka nemá prekročiť 1 200 mg (3 tablety).

     

  • Starší pacienti, pacienti s miernou alebo stredne ťažkou poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene: použiť najnižšiu možnú dávku počas čo najkratšej doby.

  • Spôsob použitia

    Tableta sa prehltne a zapije pohárom vody počas jedla alebo po jedle.

 


Upozornenie:

  • Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
  • Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
  • Počas dojčenia sa liek neodporúča užívať, po konzultácii s lekárom sa môže použiť iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
  • Liek je určený na krátkodobé užívanie, nie dlhšie ako 7 dní. Pri pretrvávajúcej bolesti, alebo v prípade komplikácií konzultovať s lekárom. U detí a dospievajúcich pri ťažkostiach pretrvávajúcich dlhšie ako 3 dni alebo ak sa príznaky ochorenia zhoršia, je potrebné vyhľadať lekára.
  • Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
  • Nepiť alkohol.
  • Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete používať tento výrobok.


Zloženie:

  • ibuprofén

Ďalšie produkty rovnakej značky

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.