Acetylcystein Dr.Max 600 mg

1×10 tbl, šumivé tablety

Značka: DR.MAX
Acetylcystein Dr.Max obsahuje liečivo acetylcysteín, mukolyticky aktívnu látku, ktorá riedi hustý hlien v dýchacích cestách.
1+1 ZADARMO Vložte 2 vybrané produkty Dr.Max do košíka a lacnejší získate ZADARMO.
Na sklade
5,99
Doprava zadarmo nad 29,90 €
5 bodov na vernostnú kartu

O produkte

1229C ADC

Liek obsahuje liečivo acetylcysteín, mukolyticky aktívnu látku, ktorá riedi hustý hlien v dýchacích cestách.

Používa sa u dospievajúcich starších ako 14 rokov a u dospelých na liečbu akútnych ochorení dýchacích ciest v súvislosti s bežnou nádchou a dlhodobých ochorení dýchacích ciest, v obidvoch prípadoch spojených s tvorbou hustého hlienu a so sťaženým vykašliavaním.

Tento liek môžete používať bez odporúčania lekára iba na liečbu akútneho ochorenia. Ak máte dlhodobé ochorenie dýchacích ciest, používajte tento liek iba na odporúčanie lekára.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 14 rokov užívajú 1 tabletu (zodpovedá 600 mg acetylcysteínu) denne.

Dospievajúci majú užívať polovicu tablety 2x denne (zodpovedá 2 x 300 mg acetylcysteínu denne).

Celková denná dávka 600 mg acetylcysteínu nesmie byť prekročená.

Tento liek sa nesmie užívať dlhšie ako 4-5 dní bez súhlasu lekára.

Spôsob použitia

Liek sa užíva po jedle. Šumivá tableta sa rozpustí v polovici pohára vody. Rozpustená šumivá tableta sa má užiť ihneď po príprave, najneskôr však do 2 hodín.

Upozornenie

Počas tehotenstva a v období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom, ktorý posúdi pomer prospechu a rizika.
Liek nie je určený pre pacientov mladších ako 14 rokov, dávka acetylcysteínu je príliš vysoká.
Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prívod tekutín, keďže podporujú mukolytický účinok acetylcysteínu.
Liek je kontraindikovaný pri precitlivenosti na acetylcysteín, pri závažnej exacerbácii astmy, pri chronických a žalúdočných vredoch.
Liek obsahuje laktózu, sorbitol a sodík. 
Perorálne antibiotiká majú byť podávané oddelene od acetylcysteínu, s časovým odstupom najmenej 2 hodiny (neplatí to pre cefixim a loracarbef).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

acetylcysteín