Acetylcystein Dr. Max 600 mg

1×20 tbl, šumivé tablety na kašeľ

Značka: DR. MAX

Acetylcystein Dr. Max obsahuje liečivo acetylcysteín, mukolyticky aktívnu látku, ktorá riedi hustý hlien v dýchacích cestách.

Dr. Max 2+1 ZADARMO s Dr. Max CLUB. Vložte 3 produkty značky Dr. Max do košíka a 1 získate ZADARMO.
Zľava 10 % pri nákupe nad 19,90 € Zľava -10 % na vybrané produkty, po zadaní zľavového kódu: LETO1. Akcia platí iba 24. 7. do 23:59.
Varianty podľa počtu tabliet
11,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Acetylcystein Dr. Max 600 mg 1×20 tbl, šumivé tablety na kašeľ

1230C

Acetylcystein Dr. Max 600 mg

Acetylcystein Dr. Max obsahuje liečivo acetylcysteín (600 mg v jednej šumivej tablete), mukolyticky aktívnu látku, ktorá riedi hustý hlien v dýchacích cestách.


Vlastnosti produktu:

  • Acetylcystein Dr.Max sa používa na liečbu akútnych ochorení dýchacích ciest v súvislosti s bežnou nádchou a dlhodobých ochorení dýchacích ciest, v obidvoch prípadoch spojených s tvorbou hustého hlienu a so sťaženým vykašliavaním.

  • Tento liek môžete používať bez odporúčania lekára iba na liečbu akútneho ochorenia. Ak máte
    dlhodobé ochorenie dýchacích ciest
    , používajte tento liek iba na odporúčanie lekára.

  • Acetylcystein Dr.Max sa používa u dospievajúcich starších ako 14 rokov a u dospelých
  • Lieková forma: šumivá tableta (okrúhla, biela tableta s hladkým povrchom a s deliacou ryhou na jednej strane. Tableta sa môže rozdeliť na rovnaké dávky).
  • Každá šumivá tableta obsahuje 600 mg acetylcysteínu.

Dávkovanie a spôsob použitia:

  • Dospelí a dospievajúci od 14 rokov užívajú 1 tabletu (zodpovedá 600 mg acetylcysteínu) denne.
  • Dospievajúci majú užívať polovicu tablety 2x denne (zodpovedá 2 x 300 mg acetylcysteínu denne).
  • Celková denná dávka 600 mg acetylcysteínu nesmie byť prekročená.
  • Liek nie je určený pre pacientov mladších ako 14 rokov, dávka acetylcysteínu je príliš vysoká.
  • Tento liek sa nesmie užívať dlhšie ako 4-5 dní bez súhlasu lekára.

Spôsob použitia:

  • Liek sa užíva po jedle.
  • Šumivá tableta sa rozpustí v polovici pohára vody.
  • Rozpustená šumivá tableta sa má užiť ihneď po príprave, najneskôr však do 2 hodín.
  • Počas tejto doby je zachovaná stabilita pripraveného roztoku obsahujúceho kyselinu askorbovú.
  • Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prívod tekutín, keďže podporujú mukolytický účinok acetylcysteínu.

Upozornenie:

  • Opatrnosť sa vyžaduje pri podávaní lieku diabetickým pacientom.
  • Osobitná pozornosť počas užívania sa musí venovať pacientom s astmou a pacientom so žalúdočnými alebo dvanástnikovými vredmi v anamnéze.
  • Opatrnosť sa vyžaduje u pacientov s histamínovou intoleranciou. Je potrebné sa vyhnúť dlhodobej liečbe acetylcysteínom, pretože acetylcysteín môže ovplyvniť metabolizmus histamínu a vyvolať príznaky histamínovej intolerancie (napr. bolesť hlavy, vazomotorickú nádchu, svrbenie).
  • Použitie acetylcysteínu, a to najmä na začiatku liečby, môže viesť k skvapalňovaniu, a tým k zvýšeniu objemu bronchiálnych sekrétov. 
  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so
    svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.
  • Liek obsahuje laktózu, sorbitol a sodík. 

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete používať tento výrobok.


Zloženie:

  • Liečivo je acetylcysteín. Každá šumivá tableta obsahuje 600 mg acetylcysteínu.
  • Ďalšie pomocné látky sú bezvodá kyselina citrónová, kyselina askorbová, dihydrát citrónanu sodného, cyklamát sodný, sodná soľ sacharínu, manitol, hydrogénuhličitan sodný, bezvodý uhličitan sodný, bezvodá laktóza, citrónová aróma „AU“, kód 132 (obsahuje prírodný citrónový olej (kód 5051), prírodný/prírodne identický citrónový olej (kód 5023), manitol, maltodextrín, glukonolaktón, sorbitol (E 420) a koloidný oxid kremičitý bezvodý).

Ďalšie produkty rovnakej značky

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.