Máte vrásky zo spánku?

14. 1. 2020 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • starostlivosť o pleť
 • vrásky

 

 

POKRČENÝ VANKÚŠ, VRÁSKAVÁ TVÁR

Nevhodnou polohou, zbytočne vysokým vankúšom a častým ponocovaním sa systematicky pripravujete o svoju mladosť. Ročne človek prespí v priemere vyše 2500 hodín, čo predstavuje asi tretinu jeho života. Počas nočného odpočinku sa obnovujú bunky a pokožka sa regeneruje. No pokiaľ vaša tvár odpočíva na zhúžvanom vankúši, je to rovnaké, akoby ste si na ňu nakreslili vrásky. Pleť totiž nemá dostatočný prísun vzduchu a trvalý tlak podušky na nej po čase zanechá viditeľné stopy. Týmto spôsobom sa prehlbujú najmä nazolabiálne ryhy, čiže vrásky medzi nosom a hornou perou.

SPÁNOK NA BOKU
Poloha na chrbte nie je práve najpohodlnejšia a nie každý si na ňu dokáže zvyknúť, hoci je pre vašu tvár najbezpečnejšia. Ak celý život spávate na boku, pokúste sa svoju obľúbenú polohu aspoň trochu upraviť. Posuňte vankúš trochu vyššie, aby sa dotýkal tváre na spánkoch, približne do výšky nosa. Spodná strana tváre by mala ostať vo vzduchu. Dostatočne pohodlný, a pritom vráskam odolný oddych, čo poviete? Je pravdepodobné a prirodzené, že sa počas spánku mimovoľne prevrátite. Dôležité je vytvoriť si návyk, na ktorý si telo časom zvykne.

 

 

 

BEZPEČNÝ MISIONÁR

Ak sa chcete tvorbe vrások počas noci vyhnúť, prípadne ju aspoň obmedziť, venujte viac pozornosti vašej polohe v posteli. Na ležanie na bruchu, čiže tvárou zaborenou do vankúša, by ste mali celkom zabudnúť. Jednoznačne najvhodnejší je spánok na chrbte na tenkej poduške. Privysoký vankúš sa vám totiž môže postarať o horizontálne vrásky na krku. A o tie rozhodne nemáte záujem, všakže?

 

 

 

SPITE KVALITNE

To znamená aspoň šesť až sedem hodín denne a najlepšie v tmavej miestnosti so závesmi, čím podporíte prirodzenú tvorbu hormónu melatonínu. Dôležité je vedieť, že jeho produkcia stúpa asi dve hodiny potom, čo sa vám podarí tvrdo zaspať. Kvalitu spánku ďalej podporíte ľahkou večerou a dostatkom kyslíka v spálni, preto si večer vždy vyvetrajte. Naopak, vyhýbajte sa alkoholu, kofeínovým nápojom a tiež pozeraniu televízora či kontrole mobilu a pracovných emailov.

 

 

NA DOBRÚ NOC
Nezabúdajte na nočný krém s vysokou koncentráciou výživných látok. Pred jeho aplikáciou musí byť pleť dokonale vyčistená, najlepšie viackrokovou kozmetickou rutinou. Účinok kvalitného krému zase podporíte sérom, prípadne nočnou pleťovou maskou, ktorá dokáže v pokožke udržať všetky účinné látky a vy si ich tak počas spánku nezotriete do vankúša.  A teraz už želáme bonne nuit a sladké sny :)

1×50 ml
Nočý pleťový krém proti známkam starnutia pleti pre všetky typy pleti.
1×1 ks, nočný krém pre všetky typy pleti
Nočný krém pre všetky typy pleti.
1×50 ml, nočný krém
Nočný krém pre všetky typy pleti s obsahom kyseliny hyalurónovej.
1×50 ml, proti vráskam pre suchú pleť
Nočný krém proti vráskam.
1×50 ml, nočný krém na pleť
Multifunkčný pleťový krém pre mladú pleť.
1×50 ml, krém
Protiváskový nočný krém s liftingovým efektom. Vhodný pre ženy od 40 rokov. Bez parabénov.
1×50 ml, nočný krém proti vráskam
Liftactiv Collagen Specialist komplexný nočný krém proti vráskam a zníženiu kvality kolagénu v pleti.
1×50 ml, krém
Naštartujte v pleti tvorbu kyseliny hyalurónovej, kolagénu a elastínu. Každé ráno sa budete prebúdzať krajšia. Vyskúšajte: NIVEA Remodelačný nočný krém HYALURON CELLULAR FILLER.

Ďalšie články k téme Máte vrásky zo spánku?

 • Viete, ako zo svojej kozmetiky vyťažíte čo najviac?

  Viete, ako zo svojej kozmetiky vyťažíte čo najviac?

  · 7 minút na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  • vrásky
  • NUANCE
  Viete, ako kombinovať séra, krémy a ďalšie produkty tak, aby ste z nich vyťažili maximálny účinok?
 • Kozmetika Nuance pozná riešenie pre každú pokožku

  Kozmetika Nuance pozná riešenie pre každú pokožku

  · 5 minút na prečítanie
  • NUANCE
  • starostlivosť o pleť
  • vrásky
  • odličovanie
  • pokožka
  Príbeh francúzskej značky NUANCE v sebe spája prírodné kúzla s dokonalosťou kozmetického laboratória. Vďaka tomu skrášľuje všetky ženy, bez ohľadu na vek či typ pleti.
 • Chránite si v lete oči dostatočne? Najviac vrások vzniká práve tu

  Chránite si v lete oči dostatočne? Najviac vrások vzniká práve tu

  · 5 minút na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  • oči
  • očný krém
  • odličovanie
  • vrásky
  Pokožka okolo očí je najtenšia, najcitlivejšia a starne najrýchlejšie. Ak používate krém či špeciálne sérum pre túto partiu, doplňte vašu starostlivosť o dôkladnú ochranu očí pred slnkom.