Máte vrásky zo spánku?

14. 1. 2020 · 2 minúty na prečítanie

Vedeli ste, že spánok je druhou najčastejšou príčinou tvorby vrások? Presnejšie povedané, nesprávny spánok! Skoncujte s tým hneď a zaraz!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Máte vrásky zo spánku?

POKRČENÝ VANKÚŠ, VRÁSKAVÁ TVÁR

Nevhodnou polohou, zbytočne vysokým vankúšom a častým ponocovaním sa systematicky pripravujete o svoju mladosť. Ročne človek prespí v priemere vyše 2500 hodín, čo predstavuje asi tretinu jeho života. Počas nočného odpočinku sa obnovujú bunky a pokožka sa regeneruje. No pokiaľ vaša tvár odpočíva na zhúžvanom vankúši, je to rovnaké, akoby ste si na ňu nakreslili vrásky. 

Pleť totiž nemá dostatočný prísun vzduchu a trvalý tlak podušky na nej po čase zanechá viditeľné stopy. Týmto spôsobom sa prehlbujú najmä nazolabiálne ryhy, čiže vrásky medzi nosom a hornou perou.

SPÁNOK NA BOKU

Poloha na chrbte nie je práve najpohodlnejšia a nie každý si na ňu dokáže zvyknúť, hoci je pre vašu tvár najbezpečnejšia. Ak celý život spávate na boku, pokúste sa svoju obľúbenú polohu aspoň trochu upraviť. Posuňte vankúš trochu vyššie, aby sa dotýkal tváre na spánkoch, približne do výšky nosa. Spodná strana tváre by mala ostať vo vzduchu. Dostatočne pohodlný, a pritom vráskam odolný oddych, čo poviete? Je pravdepodobné a prirodzené, že sa počas spánku mimovoľne prevrátite. Dôležité je vytvoriť si návyk, na ktorý si telo časom zvykne.

BEZPEČNÝ MISIONÁR

Ak sa chcete tvorbe vrások počas noci vyhnúť, prípadne ju aspoň obmedziť, venujte viac pozornosti vašej polohe v posteli. Na ležanie na bruchu, čiže tvárou zaborenou do vankúša, by ste mali celkom zabudnúť. Jednoznačne najvhodnejší je spánok na chrbte na tenkej poduške. Privysoký vankúš sa vám totiž môže postarať o horizontálne vrásky na krku. A o tie rozhodne nemáte záujem, všakže?

 

 

SPITE KVALITNE

To znamená aspoň šesť až sedem hodín denne a najlepšie v tmavej miestnosti so závesmi, čím podporíte prirodzenú tvorbu hormónu melatonínu. Dôležité je vedieť, že jeho produkcia stúpa asi dve hodiny potom, čo sa vám podarí tvrdo zaspať. Kvalitu spánku ďalej podporíte ľahkou večerou a dostatkom kyslíka v spálni, preto si večer vždy vyvetrajte. Naopak, vyhýbajte sa alkoholu, kofeínovým nápojom a tiež pozeraniu televízora či kontrole mobilu a pracovných emailov.

NA DOBRÚ NOC

Nezabúdajte na nočný krém s vysokou koncentráciou výživných látok. Pred jeho aplikáciou musí byť pleť dokonale vyčistená, najlepšie viackrokovou kozmetickou rutinou. Účinok kvalitného krému zase podporíte sérom, prípadne nočnou pleťovou maskou, ktorá dokáže v pokožke udržať všetky účinné látky a vy si ich tak počas spánku nezotriete do vankúša.  A teraz už želáme bonne nuit a sladké sny :)

Ďalšie články k téme Máte vrásky zo spánku?

 • Boli ste chorá? Túto kozmetiku musíte vyhodiť!

  Boli ste chorá? Túto kozmetiku musíte vyhodiť!

  · 3 minúty na prečítanie
  Chrípková epidémia pravdepodobne neobišla ani vás. Čo treba vyhodiť a čo si môžete bez obáv ponechať?
 • Tréningový plán pre vašu pleť

  Tréningový plán pre vašu pleť

  · 2 minúty na prečítanie
  Vďaka nasledujúcim overeným metódam bude vaša pleť nielen pružnejšia, ale aj viditeľne mladistvejšia. Už ste ich niekedy skúsili?
 • Otestujte sa: aký máte typ pleti?

  Otestujte sa: aký máte typ pleti?

  · 2 minúty na prečítanie
  Aby ste si vedeli vybrať tú správnu starostlivosť, mali by ste dobre poznať svoju pokožku. Je suchá, mastná alebo citlivá? Pomôže vám jednoduchý test!
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora