APIVITA predstavuje nové prírodné kozmetické produkty a myslí na ochranu včiel

17. 5. 2023 · 3 minúty na prečítanie

APIVITA prináša včelie kozmetické produkty z gréckej prírody a aktívne sa podieľa na ochrane včiel. Objavte novú prírodnú značku kozmetiky na Dr. Max.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
APIVITA predstavuje nové prírodné kozmetické produkty a myslí na ochranu včiel

Písal sa rok 1979, keď sa dvaja mladí farmaceuti z Atén rozhodli vdýchnuť život kozmetike zo včelích produktov. Život a včela sa dostali aj do jej názvu – API ako grécky výraz pre včelu a VITA zas pre život. APIVITA sa tak stala prvou gréckou kozmetickou spoločnosťou zameranou na prírodné produkty, ktorá dbá aj na ochranu včiel. 

Zakladatelia Niki & Nikos Koutsianas patrili vo svojej dobe medzi priekopníkov trvalej udržateľnosti, aktívne sa zaujímali o životné prostredie a uvedomovali si význam včiel pre našu planétu. Ich hodnoty sú v značke prítomné dodnes. 

Včely na prvom mieste

Včely totiž stále patria medzi najužitočnejší hmyz na planéte, zároveň však medzi najohrozenejší. Už viac ako 100 miliónov rokov opeľujú, chránia prirodzenú rozmanitosť a prispievajú k udržateľnosti vegetácie a zásobovaniu sveta potravinami. Samotná značka ich nazýva alchymistami prírody. Včelie produkty majú celosvetovo najúčinnejšie ochranné, liečivé a omladzujúce vlastnosti. APIVITA s týmito vedomosťami aktívne pracuje a svoje meno (v preklade Život včely) s hrdosťou zastáva. Spoločnosť pravidelne venuje 1 % z celosvetových predajov environmentálnym neziskovým organizáciám pre ochranu včiel. Propaguje udržateľné a zodpovedné včelárstvo a zberné praktiky, a formou včelích škôl, táborov a podujatí vzdeláva nové generácie o dôležitosti včiel pre prírodu a ľudstvo. Popri ochrane ohrozených druhov (CITES) značka neustále hľadá nové zdroje aktívnych ingrediencií.


Grécka príroda je tvorcom unikátnych zložiek

Včely, ktoré dávajú život kozmetickým produktom, žijú v gréckej prírode, na ktorej ochranu kladie značka rovnaký dôraz. Čím je grécka fauna a flóra výnimočná?Vďaka svojej biodiverzite, ktorú tvorí viac ako 6 800 druhov rastlín a 1 400 endemitov, je grécka krajina neoceniteľným zdrojom prírodných pokladov. Kvety tu dostali do vienka špeciálne vlastnosti, aby prežili v južnom podnebí. Dokážu vyvinúť vysoké koncentrácie bioaktívnych molekúl na zvýšenie odolnosti a regenerácie a ponúkajú nekonečnú rezervu účinných látok s vysokou hodnotou. Podľa slov výrobcov poskytuje tento dokonale zachovaný prírodný ekosystém nedotknuté útočisko pôvodnej populácii včiel, v ktorom môže vytvárať vzácne aktívne zložky. APIVITA, inšpirovaná synergiou medzi včelami a gréckou prírodou, kladie záväzok voči životnému prostrediu do centra všetkého, čo robí. Produkty preto vyvíja v duchu udržateľnosti a zodpovednosti s cieľom dosiahnuť krásu, ktorá rešpektuje prírodu a ľudí: krásu mysle, krásu duše a krásu srdca. 

Takmer 100 % prírodné zloženie 

APIVITA kozmetické produkty sú určené pre tvár, telo a vlasy. Ich zložky pochádzajú z včelích nektárov, propolisu, materskej kašičky, ale i extraktov z južanských rastlín a sú spracované pomocou zelenej kozmetológie. Čo to presne znamená? Zloženie produktov je z 85 až 100 % prírodné, ako je tomu napríklad pri BEESSENTIAL oleji, ktorý je čistou zmesou citrusových esenciálnych olejov a propolisu. 

APIVITA sa aktívne zapája do ochrany včiel

Od roka 2024 pritom budú všetky novinky značky tvorené viac ako 92 % prírodnými zložkami. Rovnako platí, že v produktoch APIVITA nenájdete žiadne zakázané alebo kontroverzné ingrediencie, či už pre zdravie, alebo životné prostredie. Ak si nie ste istí, ktoré to sú, značka uvádza zoznam 50 zložiek, ktoré ich produkty neobsahujú. Všetky zloženia sú dôsledne kontrolované a dermatologicky testované.

Obaly, ktoré nie sú na zahodenie

Ruka v ruke s prírodou kráčajú aj samotné balenia. Sú recyklovateľné a biodegradovateľné, čím nevytvárajú žiadny odpad. APIVITA sa tiež môže pochváliť BREEAM certifikáciou ako celosvetovo vedúca značka v udržateľnosti vďaka zelenej bioklimatickej budove firmy a výrobe. Nechýba ani certifikát B Corp, ktorý zaručuje, že spoločnosť dodržuje tie najvyššie štandardy sociálneho a environmentálneho výkonu. Po opätovnej certifikácii v roku 2021 sa APIVITA zaradila medzi 50 najviac zodpovedných spoločností vo svete. Odkedy grécki lekárnici prišli s nápadom vytvoriť prírodnú kozmetiku, prešlo už niekoľko rokov. Výnimočná účinnosť včelích produktov pre naše zdravie však ostáva a nezmenila sa ani potreba chrániť včely. Vďaka organizáciám ako APIVITA môžete aj pri starostlivosti o svoju krásu pomáhať planéte.


Sledujte APIVITU na sociálnych sieťachĎalšie články k téme APIVITA predstavuje nové prírodné kozmetické produkty a myslí na ochranu včiel

 • Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

  Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

  · 2 minúty na prečítanie
  Zima je obdobie, keď je dôležité si viac pripomenúť na starost o svoju pokožku. Na jej stav neprispieva len nižšia teplota, ale aj znížené prijatie tekutín, nedostatok vitamínov a oblečenie, ktoré narušuje prirodzenú kožnú bariéru. Preto v aktuálnom období je dôležité dodržiavať aspoň štyri kľúčové rady na starost o pleť a pokožku.
 • Superpraktická micelárka vám nejen ušetrí čas a miesto v kufri, ale zároveň efektívne pečuje o slnkom namáhanú pleť. Stačí si len vybrať správnu variantu.
 • 4 fakty, ktoré by ste mali vedieť o zdravej hygiene

  4 fakty, ktoré by ste mali vedieť o zdravej hygiene

  · 5 minút na prečítanie
  V teplých letných dňoch prirodzene zvyšujeme nároky na telesnú hygienu. Snažíme sa predchádzať nepríjemnému zápachu a zároveň intenzívnejšie potíme. Aký je však pohľad našej pokožky v tejto situácii?
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora