Aj zuby potrebujú detox

14. 1. 2020 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • detox
 • zuby

Jarné obdobie praje očistným kúram všetkého druhu. Popri racionálnej strave by ste mali myslieť aj na vaše zuby. Ak ste sa práve rozhodli dopriať zvýšenú pozornosť svojej ústnej dutine, určite nebudete ľutovať. Tak, ako u kozmetičky veľa žien príde na to, že robili chyby pri ošetrovaní pleti, aj u dentálneho hygienika vyše deväťdesiat percent ľudí zistí, že zubnú kefku používali celé roky nesprávne. Patríte medzi nich aj vy?

ČO ZNAMENÁ ZUBNÁ HYGIENA
Okrem klasickej návštevy zubného lekára máte možnosť absolvovať aj zubnú hygienu. Ide o účinnú liečebno – preventívnu metódu modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných a zdravých zubov v ústach po celý život. Práve tu vás naučia, ako sa o ne treba správne starať. Dokážete tak účinne a bezbolestne predísť vzniku zubného kazu, zápalu ďasien či parodontitíde. Dentálna hygiena je tá najúčinnejšia a v konečnom dôsledku aj najlacnejšia prevencia ochorení v ústnej dutine.


PREČO JU POTREBUJETE?
Vedeli ste, že odkedy sa vo Francúzsku stala pravidelná dentálna hygiena u profesionála samozrejmosťou, majú Francúzi jednu z najnižších kazivostí zubov v Európe? Najčastejšou príčinou problémov je zubný povlak, v ktorom sa ukladajú baktérie. Tie pri nedostatočnom alebo nesprávnom odstraňovaní vyvolávajú rôzne zápalové ochorenia ďasien a oslabujú zubnú sklovinu. Aby ste vedeli, ako sa pred ochorením chrániť, prípadne odhalili príčinu vašich ťažkostí, začína každé vyšetrenie malou inštruktážou, na konci ktorej vás čaká veľká motivácia starať sa o svoje zuby lepšie, než doteraz. Návšteva dentálneho hygienika nie je povinná, ale ak si ju zaradíte do vášho kalendára aspoň dvakrát ročne, určite vám pomôže cítiť sa lepšie a vyhnúť sa neželaným návštevám zubára.

1×3 ks, zubná kefka (2+1)
5.0
(20)
Výhodné trojbalenie zubných kefiek Curaprox 5460 ultra soft určené na každodennú starostlivosť o zuby a ďasná. Zubná kefka (2+1) (obrázok má len informatívny charakter, zasielame rôzny farebný mix)
1×1 set, zubná kefka + zubná pasta + ústna voda
Komplexná starostlivosť o citlivé zuby a odhalané zubné krčky. Sada obsahuje ústnu vodu, zubnú pastu a zubnú kefku.
100% prírodná kefka na zuby. Čistí a bieli zuby, osviežuje dych, odbúrava zubný kameň, posilňuje ďasná, obmedzuje zápaly a krvácanie úst, odstraňuje zubný povlak a škvrny zo zubov, dodáva zubom lesk. Bez pasty a bez vody na použitie kdekoľvek.
1×75 ml, zubná pasta
Signal White Now je prvá zubná pasta, ktorá už po prvom vyčistení zuby viditeľne vybieli a vyčaruje vám skutočne žiarivý úsmev.
5.0
(22)
Zubná kefka PRO32 extra soft 5400 vhodná i pre veľmi citlivé zuby, ďasná a obnažené krčky.
4.8
(4)
Zubná kefka PRO32 extra soft 5400 vhodná i pre veľmi citlivé zuby, ďasná a obnažené krčky.
5.0
(1)
Zubná kefka vhodná i pre citlivé zuby, ďasná a obnažené krčky.
1×6 ks, medzizubné kefky, 0,4 mm
4.0
(2)
Medzizubná kefka je určená na čistenie medzizubných priestorov. Odstraňuje prebytočné zvyšky potravy.

TOTO VÁS TAM ČAKÁ
V prvom rade počítajte s inštruktážou správnej techniky čistenia zubov a zabúdaných medzizubných priestorov. Pomôžu vám zvoliť si správne pomôcky a vybrať zubnú pastu presne podľa vašich individuálnych potrieb. Tak, ako vám zubár robí pravidelnú revíziu chrupu a zubných kazov, hlavnou úlohou dentálneho hygienika je dôkladne odstrániť zubný povlak, kameň a prípadné nečistoty. Následne zuby vyleští a nanesie fluoridovú pastu, ktorá ich posilní a zvýši im odolnosť. Ošetrenie nebýva zdĺhavé ani bolestivé, ak ťažkosti nie sú vážne. V prípade riešenia konkrétneho problému môže byť zákrok citlivejší, no zároveň vás lepšie pripraví na nevyhnutnú návštevu ošetrujúceho lekára.

ZVLÁDNETE TO AJ DOMA?
Cieľom pravidelnej návštevy dentálnej hygieničky je vytvoriť perfektné podmienky na to, aby ste mohli vykonávať plnohodnotnú zubnú hygienu aj vo vlastnej kúpeľni. Vtedy sa musíte sústrediť na dva hlavné ciele – v prvom kroku odstrániť zvyšky potravy zubnou kefkou a pastou spolu s použitím ústnej vody, pomôckami na čistenie medzizubných priestorov a v prípade nutnosti i žuvačkou. Druhým dôležitým bodom domáceho čistenia je odstránenie povlaku a jeho kontrola. Ak budete postupovať podľa rád vašej zubnej hygieničky, odmenou vám bude žiarivý úsmev po celý rok.

Obsahuje paracetamol a kofeín, prináša úľavu proti bolesti a horúčke.
1×30 cps, výživový doplnok
Výživový doplnok prispieva k eliminácii únavy počas cestovania do iného časového pásma.
1×10 ml, nosový roztok
Nosová roztoková aerodisperzia, ktorá prináša úľavu pri opuchoch sliznice nosa.
1×90 cps, výživový doplnok
Prípravok obsahuje karotenoidy luteín a zeaxantín a tiež betakarotén, prekurzor vitamínu A.
Výživový doplnok s obsahom horčíka (vo forme citrátu), draslíka a vitamínov B6 a E.
1×90 tbl, výživový doplnok
Výživový doplnok obsahuje kombináciu železa (14 mg) a vitamínu C (40 mg) v 1 tablete.

Ďalšie články k téme Aj zuby potrebujú detox

 • Neverte diétam a detoxom, varuje odborníčka z Dr.Max

  Neverte diétam a detoxom, varuje odborníčka z Dr.Max

  · 5 minút na prečítanie
  • chudnutie
  • detox
  • diéta
  Túžite schudnúť zopár kíl? Ak chcete byť úspešní, obrňte sa dávkou trpezlivosti a spoznajte najčastejšie mýty, ktorým sa na ceste za štíhlejším „ja“ oplatí vyhnúť.
 • Ako zabrániť zubnému kazu

  Ako zabrániť zubnému kazu

  · 4 minúty na prečítanie
  • zuby
  • zdravie
  Zubný kaz je jedným z najčastejšie sa vyskytujúcich chronických ochorení. Správnou starostlivosť o zuby a ústnu dutinu mu však vieme efektívne predchádzať.
 • Ako sa vyvíjajú a rastú zuby?

  Ako sa vyvíjajú a rastú zuby?

  · 4 minúty na prečítanie
  • zuby
   Zuby nám počas života vyrastú dvakrát. Najprv ako mliečny chrup, ktorý je neskôr vystriedaný chrupom trvalým. Chrup tvoria zuby, ktoré sú umiestnené v danom poradí v hornom a dolnom zuboradí. Každý zub má inú funkciu a tomu má prispôsobený tvar a veľkosť.