BABYBIO OPTIMA 2 dojčenské bio mlieko (800 g)

1×800 g

Značka: BABYBIO
21,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: BABYBIO OPTIMA 2 dojčenské bio mlieko (800 g) 1×800 g

X008082

Hlavný popis produktu

Výrobok ekologického poľnohospodárstva. Bez palmového oleja, bez pridaného cukru, bez GMO. Vyvážený pomer bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov a minerálov dôležitých pre správny vývoj dieťaťa. OPTIMA 2 je pokračovacia mliečna dojčenská výživa v bio kvalite. Je určená pre zvláštnu výživu dojčiat od ukončeného 6. mesiaca do 12 mesiacov.Receptúra ​​OPTIMA 2 svojím zložením spĺňa nariadenie EU platné od 22.2.2020 (regule 2016/127).OPTIMA 2 je sušené odstredené dojčenské bio mlieko vyrobené vo Francúzsku. Mlieko, z ktorého je vyrobené, pochádza výlučne od kráv z francúzskych chovov ekologického poľnohospodárstva. V súlade so zásadami ekologického poľnohospodárstva sú kravy kŕmené najmä trávami alebo organickú krmivom. Spôsob chovu zaisťuje dobré životné podmienky zvierat, a to podľa ekologických právnych predpisov. Taktiež nedochádza k preventívnej aplikácii antibiotík, ktorú ekologické poľnohospodárstvo zakazuje. Tento spôsob výroby uprednostňuje napr. Používanie prírodných hnojív a striedanie plodín.V súlade s európskou legislatívou pokračovacie mlieko Babybio OPTIMA 2 pokrýva výživové a fyziologické potreby dojčiat od šiestich mesiacov v rámci diverzifikovanej stravy a obsahuje:- PCL: polynenasýtené mastné kyseliny s dlhým reťazcom z rodiny Omega 3 (DHA)Taktiež poskytuje:

- PCL rodiny Omega 6 mastných kyselín (ARA)

- Prebiotiká: fruktooligosacharidy (FOS) a galaktooligosacharidy (GOS)

- ProbiotikáZdrojom obsiahnutých polynenanasycených mastných kyselín sú ryby lovené výhradne za dodržiavanie pravidiel udržateľného rybolovu.Balené v ochrannej atmosfére.Pre zdravie dieťaťa nezabudnite, že:

Pred prípravou si vždy umyte ruky. Fľaštičku s mliekom pripravte na použitie tesne pred jeho podaním, nedopitú zvyšok už nepodávajte. Používajte výhradne odmerku vloženú v tomto balení. Po každom použití balenie vždy dobre uzavrite. Uchovávajte na suchom mieste a po otvorení spotrebujte do 4 týždňov. Po jedle fľaštičku aj všetko príslušenstvo dobre umyte. Dbajte na správnu polohu dieťaťa po dobu, kedy pije.Príprava fľaše:- starostlivo umyte a sterilizujte fľaštičku a cumlík (1/4 hodiny vo vriacej vode alebo za studena v sterilizačnom prístroji)

- nalejte do fľaštičky zodpovedajúce množstvo vlažnej vody s teplotou max. 40 ° C (voda ľahko mineralizovaná)

- tip! Umiestnite odmerku do pripravenej drážky

- fľašu uzavrite a dobre pretrepte

- teplotu skontrolujte na svojom zápästíOdporúčané dávkovanie:- Vek 6-12 mesiacov: 3 fľaštičky / 24 hodín; 1 fľaštička = 7 odmeriek na 210 ml vodyUvedené množstvá sú orientačné, Vaše dieťa môže potrebovať vyšší alebo naopak nižšie množstvo. V prípade potreby sa poraďte s Vaším pediatrom. Po príprave môžu vo fľaštičke zostať jemné čiastočky prášku. Toto nemá vplyv na nutričnú kvalitu produktu.Dôležité upozornenie:Výrobok je vhodný len pre zvláštnu výživu dojčiat starších ako šesť mesiacov a mal by tvoriť len súčasť rozmanitej stravy. Odstavenie, a to aj pred 6. mesiacom veku dieťaťa, by sa malo vykonávať len na odporúčanie odborníka na výživu dojčiat. Pokračovacie mlieko by nemalo byť používané ako náhrada materského mlieka počas prvých šiestich mesiacov života dieťaťa.Zloženie:Odstredené mlieko ; maltodextríny kukurica ; rastlinné oleje (repkový , slnečnicový ); Demineralizovaná srvátkový prášok ; galaktooligosacharidy (mlieko) (6,8%); laktóza ; rybí tuk (mliečne proteíny); minerály (citrát draselný, chlorid horečnatý, chlorid sodný, laktát železnatý, síran zinočnatý, seleničitan sodný, síran meďnatý, jodid draselný, síran manganatý); mliečny minerálny koncentrát; Mortierella alpina olej; fruktooligosacharidy (0,36%); vitamíny (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, retinylacetát, nikotínamid, cholekalciferol, thiaminmononitrát, D-biotín, fyttomenadion, pyridixínovej hydrochlorid, kyselina listová, D-alfa tokoferylacetát, DL-alfa-tokoferol, L-askorbyl) 6-palmitát , kyanokobalamín, riboflavín); L-tyrozín; L-leucín; Bifidobacterium lactis (0,05%); L-tryptofán; L-histidín; antioxidant: extrakt bohatý na tokoferol.Zložky z ekologického poľnohospodárstva

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.