Kyselina acetylsalicylová

  (12)

Kyselina acetylsalicylová je ďalšie známe liečivo, ktoré patrí do skupiny NSAID (nesteroideálnych protizápalových liekov) a je široko používané na liečbu bolesti, znižovanie horúčky a zmiernenie zápalu. V tejto podkategórii nájdete lieky obsahujúce kyselinu acetylsalicylovú ako napríklad Aspirin, Anopyrin, Acylpyrin a iné.

Zoradiť podľa
  • Algirin 500 mg

    1×10 tbl, liek
    Liek určený na potlačenie miernych až stredne silných bolestí.
  • ASPIRIN-C

    1×20 tbl, liek
    Liek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Pomáha tlmiť zápal a bolesť rôzneho pôvodu. Znižuje teplotu. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovú.
  • ASPIRIN-C

    1×10 tbl, liek
    Liek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Pomáha tlmiť zápal a bolesť rôzneho pôvodu. Znižuje teplotu. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovú.
  • ACYLPYRIN

    1x10 tbl, liek 500 mg
    Liek s obsahom kyseliny acetylsalicylovej účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach má protizápalové účinky.
  • Aspirin 500 mg

    1×20 tbl, 500 mg, liek
    Liek s protizápalovým a analgetickým účinkom. Pomáha tlmiť zápal a bolesť rôzneho pôvodu. Znižuje teplotu. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovú.
  • Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C, patrí do skupiny liekov nazývaných analgetiká (lieky proti bolesti) a antipyretiká (lieky znižujúce horúčku).
  • Anopyrin 100 mg

    1×84 tbl, liek
    Liek na liečbu krvných zrazenín v cievach.
  • Aspirin 500 mg

    1×10 tbl, 500 mg, liek
    1.0
    (2)
    Liek znižuje tvorbu prostaglandínov, a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal. Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.
  • Vasopirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá pri podávaní v nízkych dávkach patrí do skupiny liekov nazývaných protidoštičkové lieky. Krvné doštičky sú malé bunky v krvi, ktoré spôsobujú zrážanie krvi a podieľajú sa na trombóze (tvorba krvných zrazenín). Ak sa krvná zrazenina objaví v tepne, zastaví prietok krvi a zamedzí prísun kyslíka. Ak sa to stane v srdci, môže spôsobiť srdcový infarkt alebo srdcovú angínu (angina pectoris); v mozgu môže spôsobiť mozgovú príhodu.
  • Anopyrin 100 mg

    1×56 tbl, liek
    Liek patrí medzi antitrombotiká zo skupiny inhibítorov agregácie trombocytov (liečivá, ktoré tlmia zhlukovanie krvných doštičiek (trombocytov), a tým predchádzajú vzniku krvných zrazenín v cievach (vzniku trombov)).
  • Anopyrin 30 mg

    1×50 tbl, liek
    Liek patrí medzi antitrombotiká zo skupiny inhibítorov agregácie trombocytov (liečivá, ktoré tlmia zhlukovanie krvných doštičiek (trombocytov), a tým predchádzajú vzniku krvných zrazenín v cievach (vzniku trombov)).
  • Anopyrin 100 mg

    1×28 tbl, liek
    Anopyrin 100 mg patrí medzi antitrombotiká zo skupiny inhibítorov agregácie trombocytov, to znamená medzi liečivá, ktoré tlmia zhlukovanie krvných doštičiek (trombocytov), a tým predchádzajú vzniku krvných zrazenín v cievach (vzniku trombov).
Kyselina acetylsalicylová

Kyselina acetylsalicylová