Aspirin 500 mg
1×10 tbl, 500 mg, liek
- Cena za 1 ks: 0,30 €
Doprava do Balíkova zadarmo pre všetky objednávky.
Opis lieku
Voľnopredajný liek Aspirin 500 mg prináša úľavu od bolesti rôzneho pôvodu a od horúčky. Obsahuje účinnú látku kyselinu acetylsalicylovú. Kyselina acetylsalicylová účinkuje ako analgetikum (prináša úľavu od bolesti), antipyretikum (znižuje horúčku) a pôsobí protizápalovo. Používa sa tak na utíšenie bolestí a miernych horúčkovitých stavov, ako sú prechladnutie alebo chrípka, na zníženie teploty a utíšenie bolestí kĺbov a svalov. Aspirin 500 mg sa používa aj na liečbu akútnych a chronických zápalových ochorení, ako sú reumatoidná artritída, osteoartritída, ankylózna spondylitída. Po perorálnom podaní sa kyselina acetylsalicylová rýchlo a úplne absorbuje z tráviaceho traktu, premieňa sa na svoj hlavný aktívny metabolit, kyselinu salicylovú a rýchlo sa distribuuje k miestam účinku.
Výhody lieku
- Pôsobí protizápalovo, tlmí bolesť a znižuje horúčku
- Prináša úľavu od rôznych typov bolesti, napr. bolesti hlavy, kĺbov, menštruačných bolestí , svalov, zubov a bolestí spôsobených zápalmi



Spôsob použitia
Aspirin 500 mg vždy užívajte presne v súlade s písomnou informáciou pre používateľa alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Ak máte pochybnosti, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Len na perorálne použitie (podanie ústami). Aspirin 500 mg môžu užívať dospelí a deti od 12 rokov.
Pre dospelých a deti od 12 rokov je jednorazová dávka 1 až 2 tablety (500 až 1 000 mg liečiva). V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať s odstupom minimálne 4 hodiny. Maximálna denná dávka 8 tabliet (4 000 mg liečiva) sa nesmie prekročiť. Dospelí pri zápalových ochoreniach užívajú liek iba na odporúčanie lekára.
Špecifiká lieku
U detí do 12 rokov sa kyselina acetylsalicylová môže používať iba pod dohľadom lekára.
Zloženie
Účinná látka: kyselina acetylsalicylová
(jedna tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylovej)
Pomocné látky: prášková celulóza, kukuričný škrob
Ďalšie informácie
Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Aspirin 500 mg je liek na vnútorné použitie. Obsahuje liečivo kyselinu acetylsalicylovú.
CH-20250605-43
Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.





