Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Zvýšená hladina cukru v krvi na lačno: Potreba ďalšieho sledovania a vyšetrení.

    Otázka z 6. 2. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Na lačno som zo žilovej krvi mala u doktorky hodnotu cukru v krvi 9,9 , viem že je vysoká. Môže žiadať doktorka odo mňa , aby som hľadala diabetológa a hneď dispenzar, ide iba o jedno meranie pri preventivke.Zda sa mi to prehnané , chápem opatrnosti nikdy nie je dosť , ale ....
    PharmDr. Simona Vargová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Simona Vargová

    Dobrý deň,
    ďakujeme za Vašu otázku.

    Hodnota glykémie nalačno (hodnota cukru v krvi po 8 hodinách bez príjmu potravy) sa u zdravých ľudí pohybuje v rozmedzí 3,3 - 5,6 mmol/l. Taktiež u zdravých ľudí sa hladina cukru pri náhodnej glykémii (hodnota cukru v krvi po 2 hodinách bez príjmu potravy) považuje za normálnu, ak je nižšia ako 7,8 mmol/l.

    Žiaľ v našej kompetencii nie je rozhodnúť o vhodnej forme liečby. Stanoviť diagnózu Diabetes mellitus smú iba lekári na základe dôkladného vyšetrenia Vášho zdravotného stavu. Odporúčam výsledky testov kontźultovať s lekárom špecialistom. On rozhodne o ďalšom postupe.


    Pekný zvyšok dňa Vám prajem. 

    S pozdravom,
    PharmDr. Simona Vargová

    Podobné otázky

    • Hrozí mi cukrovka?

      Dobrý deň dala som si v lekárni dr.max spraviť ten test na ten cukor..a vyšlo mi 5,3a norma je 5,6..lekárnička mi povedala,že mi momentálne nehrozí cukrovka,ale chcem sa opýtať,že je to docela blízko ťa...

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace