Vysoký pulz a nízky tlak krvi pri užívaní liekov na hypertenziu.
Dobrý deň,
ďakujeme za Vašu otázku.
Vysoký tep, tiež nazývaný tachykardia, je stav, pri ktorom je srdcová frekvencia vyššia ako je normálne. U dospelých sa zvyčajne považuje za vysoký tep, pokiaľ je srdcová frekvencia nad 100 tepov za minútu v kľude. Príčinou vysokého tepu môže byť stres, úzkosť, fyzická námaha, horúčka, dehydratácia ale aj závažnejšie ochorenie. Na zníženie tepu pomáhajú dychové cvičenia, meditácia, vyhýbanie sa stresu, zdravá strava, zvýšený prísun tekutín, obmedzenie konzumácie kávy a alkoholu, zníženie fyzickej aktivity.
V prípade, že tachykardia trvá už dlhšiu dobu odporúčam Vám kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára, a o daných ťažkostiach ho informovať. On rozhodne o ďalšom postupe ako aj o prehodnotení nastavenej terapie.
Pokiaľ sa tachykardia vyskytla náhle a sprevádzajú ju ťažkosti ako je bolesť na hrudníku, dýchavičnosť a závraty, bude potrebné bezodkladne podstúpiť dôkladné lekárske vyšetrenie.
Prajem všetko dobré.
S pozdravom
Mgr. Emma Halás Haluščíková
Podobné otázky
Vysoky tlak a aj pulz
Dobrí nanerala som si vysoky krvný tlak a aj výšky pulz namerala som si 117 pulz išla som hneď na pohotovosť tam mi nič nato nedali robili mi EKG q že to je v poriadku tak isto aj krvné vyšetrenie je v...
Tlak a pulz sú v norme, motanie hlavy môže súvisieť s počasím alebo inými faktormi.
Dobrý večer , mám tlak 126na75 a pulz 58 mám 70rokov beriem Digital 5 mg prosím je to v norme asi tým počasím sa mi mota hlava ďakujem pekne, pekný vecer
Krvný tlak a pulz
Na tlak užívam liek prestance 5mg/5 mg. Tlak po užití lieku mám 125/63 pulz 53. Je to dobré?
Nízky diastolický tlak, kolísanie pulzu a občasné extrasystoly: Je to bežné alebo dôvod na obavy?
Dobrý deň mám krvný tlak 110 na 66 ... Tep 70., 68 niekedy 78 inokedy mám 117 na 68 ... A tep rovnaký ... Zdá sa mi že je ten spodný nízky ... A posledné týždne má trápia aj extrasystoly ... Mávam ich...
Krvný tlak a pulz
Dobrývečer ja mam krvny tlak125/68 a pulz mam 87 že či je to dobrý tlakdakujem
Liečba vysokého tlaku, panických atakov a žalúdočných problémov pri užívaní Prenessa, Nolpaza, Elicea a Spitomin
Dobrý deň.Liečím sa na vysoký krvný tlak mávala som aj panické ataky a žaludočné problémy.Užívam si Prenessa 5mg ráno,2x denne Nolpaza 20mg,Elicea 10mg a Spitomin 5mg.Tlak mávam do 150/89/a pulz.Pani Dr...
Tlak a tep: Otázky a odpovede o zdravotnom stave
Dobrý večer mávam tlak 130/135 - 80/85 ale tep 90-100 ako som na tom ďakujem
vysoky krvny tlak
Dobry den, bol som chory resp. stale sa este doliecujem. Pred cca 2dnami som citil zavrate tak som si zmeral tlak a bol dost vysoky. Zacal som si tlak merat pravidelne niekolko krat denne a za posledne...
Vyšší tlak.
Dobrý deň,chcem sa opýtať je vhodné používať magnerot pri vyššom tlaku?A poprosím Vás v akých dávkach.Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Tlak
Dobrý deň prosím vás mám tlak139/87 neskôr zasa 128/83 to je v poriadku?,Hlava si robí čo chce...mám44r aj anémiu posledné dva dni mi je takto stýmtlakom.Inak mávam nižšii tlak.Dakujem
Najnovšie otázky v poradni
- cukrovka lieky informácie o liekoch
**Možnosť nahradenia Diamizinu Forte za Metformín pri kontrole hladiny cukru v krvi**
Dobrý deň chcem sa opýtať či je možné zameniť diamizin Forte za metformin , keď že lieky už nemám a aby cukor nekolisal
- informácie zvýšená teplota
Teplota 38 °C po operácii mandlí u 8-ročného dieťaťa
Ale po operaciji krčných aj nosných mandliach černá má 8rokou má teplotu 38
- oči oči novorodenca ošetrenie očí bábätko očné kvapky Očné ťažkosti u detí
Starostlivosť o slzavé očko s miernym hnisavým sekrétom u 2-mesačného bábätka – odporúčané kroky.
Dobrý deň moja malička bude mať 26 tého 2 mesiace a trapi nás slzavé očko q mierne hnisavé sekrét z očka, je to len tak máličko ale bojím sa aby sa jej to nezhoršilo, vymývam jej to čistou vodou ale už...
Opuch po operácii bedrového kĺbu
Som po operácii bedrového kĺbu 7 týždňov a stále mám opuch,čo by som mohla užívať na opuch?
- informácie krv v stolici
Krv pri stolici
Dobrý deň, posledné dni ma trápi krv pri utieraní po stolici, krv je jasne červená, už párkrát som to mala a stále pomohol krém na hemoroidy, no posledné dni bolo trochu krvi aj v záchode. Stále mám...
