Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Vysoký pulz a nízky tlak krvi pri užívaní liekov na hypertenziu.

    Otázka z 2. 3. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Mám tlak krvi 108 88 pulz 161 Mám 74 rokov. Užívam Irbesartan 300mg rano, večerRilmex 1mg. Zjedla so 10 mg Diazepamu Mám silny Tlak na hrudníku.
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Vysoký tep, tiež nazývaný tachykardia, je stav, pri ktorom je srdcová frekvencia vyššia ako je normálne. U dospelých sa zvyčajne považuje za vysoký tep, pokiaľ je srdcová frekvencia nad 100 tepov za minútu v kľude. Príčinou vysokého tepu môže byť stres, úzkosť, fyzická námaha, horúčka, dehydratácia ale aj závažnejšie ochorenie. Na zníženie tepu pomáhajú dychové cvičenia, meditácia, vyhýbanie sa stresu, zdravá strava, zvýšený prísun tekutín, obmedzenie konzumácie kávy a alkoholu, zníženie fyzickej aktivity.

    V prípade, že tachykardia trvá už dlhšiu dobu odporúčam Vám kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára, a o daných ťažkostiach ho informovať. On rozhodne o ďalšom postupe ako aj o prehodnotení nastavenej terapie. 

    Pokiaľ sa tachykardia vyskytla náhle a sprevádzajú ju ťažkosti ako je bolesť na hrudníku, dýchavičnosť a závraty, bude potrebné bezodkladne podstúpiť dôkladné lekárske vyšetrenie.


    Prajem všetko dobré.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni