Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Užívanie vitamínov D3, K2 a koenzýmu Q10 popri predpísaných liekoch na osteoporózu.

    Otázka z 13. 10. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    užívam euthyrox 25 nebivolol 5,atoris 20 atoris 20. Bola mi diagnostikovaná osteoporóza- 1x mesačne ossica + Calcichew-D3. Prosím ako mám k tomu zaradiť výzivové doplnky: D3K2Koenzým Q 10
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    K uvedenej liečbe statínmi (Atoris) je vhodné dopĺňanie Koenzýmu Q10. Statíny inhibujú v tele enzým potrebný pre syntézu nielen cholesterolu, ale taktiež aj koenzýmu Q10, čo sa môže prejaviť svalovou bolesťou, najmä v oblasti stehien. Koenzým Q10 sa zúčastňuje celej rady metabolických procesov v organizme a pôsobí ako antioxidant, má preventívny účinok na kardivaskulárny systém a podporuje hojenie rán. Nebolo pozorované vzájomné ovplyvnenie účinku liečby medzi koenzýmom a Vami užívanými liekmi, preto denná doba užívania je na Vašich osobných preferenciách. Môžete ho užívať napr. na obed spolu s jedlom.

    Keďže liek Calcichew D3 (500 mg/400 IU alebo 1 000 mg/800 IU) už vitamín D3 obsahuje, užívanie výživového doplnku K2D3 odporúčam kvôli prebiehajúcej liečbe konzultovať s lekárom.

    Prajem všetko dobré.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Podobné otázky

    • armolipid plus a vitamin K2

      Dobrý deň, mám vysoký cholesterol a osteoporózu. Užívam Armolipid plus a k vitamínu D3 som si zakúpila vitamín K2. Zneistili ma upozornenia na opatrnosť pri užívaní vitamínu K2 a niektorých liekov na...

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace