Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Užívanie Omega 3 a probiotík: Možný vplyv na pleť a vyrážky - prechodný stav alebo nevhodná kombinácia?

    Otázka z 22. 1. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, od Vianoc som začala užívať Omega 3 - a probiotiká Probio -po 3 kps denne. Teraz, asi po 3 týždňoch užívania registrujem zvýšené množstvo vyrážok na tvári. Nič iné v stravovaní som nezmenila. Je to prechodný stav? Ako dlho potrvá? Alebo je nevhodná kombinácia uvedených doplnkov stravy?
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Výskyt vyrážok môže mať rôznu príčinu a nemusí bezprostredne súvisieť s užívaním uvedených prípravkov. 

    Avšak u niektorých ľudí sa po nasadení probiotík (najmä vo vyšších dávkach) môže dočasne zhoršiť pleť, pretože prebieha zmena črevnej mikroflóry a zvyšuje sa detoxikačná aktivita organizmu.
    Tento stav sa zvyčajne objaví po 2–4 týždňoch užívania a následne vymyzne.

    V prípade, ak by sa vyrážky stále zhoršovali, objavil sa svrbiaci zápal, bolestivé akné alebo vyrážky aj mimo tváre, trvalo by to viac než 6–8 týždňov, je potrebné  vizuálne zhodnotenie lekárom-dermatológom. On na základe vyšetrenia určí presnú príčinu a rozhodne o ďalšom postupe.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace