Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Užívanie lieku Omarit počas dojčenia

    Otázka z 25. 4. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, môžem pri dojčení uziť omarit?
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

     

    Bilastín (Omarit) je antihistaminikum, ktoré má k dnešnému dňu len málo informácií ohľadne bezpečnosti v laktácii.

    Jeho použitie si vyžaduje individuálne zhodnotenie pomeru prínosu a rizika, pirčom sa odporúča najnižšia účinná dávka liečiva alebo pokiaľ je to možné voliť iné, lepšie preštudované antihistaminikum.

    Dojča sa má sledovať na možné nežiaduce účinky, ako je ospalosť, podráždenosť alebo zmeny kŕmenia.

    Keďže liek je viazaný na lekársky predpis o potrebe jeho použitia rozhoduje výhradne lekár na základe klinického stavu pacienta.

     

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni