Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Užívanie liekov Isoptin 40 mg a Indap 2,5 mg súčasne

    Otázka z 17. 10. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Pekný deň, prosím ak užívam liek Isoptin 40mg, ktorý užívam ráno a bol mi pridaný liek Indap 2,5mg, ktorý sa doporučuje užívať tiež ráno, môžem ich užívať spolu, alebo má byť medzi nimi časový odstup? Ďakujem pekne
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    Vo všeobecnosti neodporúčam užívať lieky naraz, pre možné riziko vzájomného ovplyvnenia absorpcie liekov.

    Každý z liekov užite s odstupom aspoň 30 min.

    Liek Indap je diuretikum, čím zvyšuje odvod moču, preto dbajte na dôslednú hydratáciu a hlavne na začiatku liečby si častejšie monitorujte krvný tlak. Kapsula lieku Indap sa má prehltnúť v celku (nehrýzť), nezávisle od jedla a zapíja sa s dostatočným množstvom vody.

    Pričom tablety Isoptin sa užívajú počas jedla alebo krátko po jedle.

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni