Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • tlak v hlave po ukončení liečby Escitalopramom

    Otázka z 26. 1. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Pekný deň,chcela by som sa spýtať.Rok som sa liečiila na nespavosť spôsobenú stresom, užívala som Escilopram.Liečba bola úspešná,liek som pred týždňom vysadila,ale stále pociťujem počas dňa tlak na temene hlavy.Ako by som sa zbavila nepríjemného pocitu.Dakujem
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Liek obsahuje liečivo escitalopram, ktoré patrí do skupiny antidepresív nazývaných selektívne inhibítory spätného vychytávania sérotonínu (SSRI). Pri tomto lieku platí, že je potrebné sa vyhnúť náhlemu prerušeniu liečby. Ak sa ukončuje liečba, dávka má byť postupne redukovaná počas obdobia najmenej 1 alebo 2 týždňov a má byť pod dohľadom predpisujúceho lekára. Ak prestanete užívať Escitalopram, obzvlášť ak je to náhle, môžete pocítiť príznaky z prerušenia liečby a tie sú napr. bolesť hlavy, pocity závratu, pocity mravčenia, pocity nepokoja, atď. U väčšiny ľudí sú tieto príznaky mierne a samovoľne vymiznú do dvoch týždňov. Avšak u niektorých pacientov môžu mať závažný priebeh, alebo predĺžené trvanie (2 až 3 mesiace). Preto v prípade, že uvedené príznaky neustúpia, je potrebné sa o ďalšom postupe poradiť s predpisujúcim lekárom. 

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni