Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Problémy so zdravím u seniorov: Opuchnuté nohy a modriny u 67-ročnej ženy

    Otázka z 9. 4. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mame ( 67 rokov ) rokov začali opúchať nohy. Od kolien dole. Trpí nadváhou. Ťažšie sa jej chodí. Trvá to týždeň. Žiaľ sa to zhoršuje. Nohy sú naliaté vodou a robia sa po obidvoch nohách modriny. Čo odporučíte zatiaľ do vyšetrení? Ďakujem.
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Na zníženie opuchu môže byť nápomocný liek Aescín. Jedná sa o liek určený pre dospelých pri liečbe lokalizovaných opuchov, zápalov, podliatin a chorôb žíl dolných končatín. Dospelým sa podávajú 2 obalené tablety (tj. 40 mg) 3x denne.

    Na liečbu miestnych opuchov a infiltrátov (tkanív s nahromadenou tekutinou), taktiež podkožných krvných podliatín je určený lokálny liek Lioton gel 100 000. Aplikuje sa 1-3x denne 3-10 cm gélu rovnomerne na postihnuté miesta a jemne sa votrie do kože. Gél sa nemá aplikovať počas krvácania, na otvorené rany a sliznice ani na infikované oblasti počas hnisania.

    Prajem skorú úľavu od ťažkostí.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabvoá

    Najnovšie otázky v poradni