Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Problémy s erekciou u seniorov: Možný vplyv liekov na vysoký krvný tlak

    Otázka z 21. 4. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Mám 70 rokov a mám problém erekciou, beriem lieky na vysoký krvný tlak Caryol Tezeo a ešte MST
    PharmDr. Simona Vargová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Simona Vargová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.    

    Porucha erekcie je sprievodný jav pri užívaní liekov na liečbu vysokého krvného tlaku, pri srdcovom zlyhávaní a arytmii.

    Medzi menej časté nežiadúce účinky lieku Coryol patrí aj erektilná dysfunkcia.  V prípade výskytu akéhokoľvek vedľajšieho účinku je potrebné upovedomiť o tejto skutočnosti predpisujúceho lekára a prekonzultovať s ním ďalší postup liečby.

    Vhodnou voľbou je v tomto prípade Clavin original. Prípravok obsahuje zmes L-arginínu, L-citrulínu, extraktu z kotvičníka zemného, crocusu, zinok a selén. Synergické pôsobenie týchto látok zaisťuje maximálnu účinnosť prípravku. Extrakt z kotvičníka zemného a extrakt zo šafranu siateho majú priaznivý účinok na prekrvenie penisu a erekciu a vyznačujú sa rýchlym nástupom účinku. Selén prispieva k správnej spermatogenéze. Zinok prispieva k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii. Keďže sa liečite na hypertenziu (vysoký krvný tlak), odporúčam vám jeho príležitostné užívanie. Pri dlhodobom užívaní, je potrebná konzultácia s lekárom, ktorý pozná Váš celkový zdravotný stav.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Simona Vargová

    Podobné otázky

    • Problémy s Erekciou pri Užívaní Liekov na Vysoký Tlak: Doplnky alebo Návšteva Lekára?

      Dobrý deň mám 33 rokov a už 3 roky beriem tabletky na vysoký tlak candesartan sandoz začal som mát problémi s erekciou odporučili by ste mi nejaký doplnok alebo mám navštíviť lekára

    • Problém s erekciou

      Dobrý deň, mám problém že pri milovaní so ženou sa mi nechce postavit penis, pripadne mi počas sexu klesne. Viete mi prosím poradiť niečo, keď beriem lieky Wamlox 5mg/80mg na vysoký krvný tlak? Ďakujem

    • Poruchy erekcie

      Dobry den, užívam lieky na vysoky krvny tlak (1xdenne rano, agen 5mg a prenessa 4mg). Aky vyzivovy doplnok pre zlepsie erekcie mi odporucate pre dlhodobe uzivanie,nie jednorazovy doplnok. Za odpoved...

    • Problém s erekciou

      Dobrý deň chcem sa opýtať čo by ste mi doporučili na lepšiu erekciu a dlhšiu vydrz pri liecenom krvnom tlaku,uzivam naň lieky.Mam 40 rokov.

    • Zlepšenie erekcie

      Dobry den, užívam lieky na vysoky krvny tlak (1xdenne rano, agen 5mg a Valsacor 160mg). Aky vyzivovy doplnok pre zlepsie erekcie mi odporucate pre dlhodobe uzivanie,nie jednorazovy doplnok. Za odpoved...

    • Vhodné výživové doplnky na podporu erekcie pri liekoch na vysoký tlak.

      Dobrý deň, užívam lieky na vysoký tlak: Amlopin S 10mg-0,5 tabl., Coronal 5mg-0,5 tabl. a Indap 2,5mg. Viete mi prosím poradiť vhodný doplnok na podporu erekcie ? Ďakujem.

    • Erekcia

      Mám51 rokov sexmám2 až3 krátdo týždňa len moja erekcia je slabšia ako predtýmliečimsa asi 10 rokov navysoký tlak a 2 roky beriem lieky.Na cholesterol akélieky si mám kúpiť na zlepšenie erekcie ?

    • Hľadanie riešenia pre poruchu erekcie spôsobenú užívaním lieku Concor Cor 5

      Dobrý deň, užívam liek concor cor 5 ráno, len mi spôsobuje úplnú poruchu ekekcie. Čo sa prosím s tým môže na ten problém kombinovať, aby to nespôsobilo vedľajšie účinky? Ďakujem:)

    • Možnosť kombinácie liekov lozap+amlodipin a erexanu

      Dobrý deň.Užívam lieky na tlak lozap+amlodipin.Môžem ich kombinovať s erexanom na podporu erekcie,bez nejakých vážnejších vedľajších účinkov?

    Najnovšie otázky v poradni