Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Opuchy nôh u diabetika pri fyzickej práci a konzumácii piva

    Otázka z 4. 7. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň chcem sa spýtať som diabetik keď ráno vstanem tak mám nohy v poriadku ako náhle idem do práce robím stavebné práce tak mi začnú opúchať členky alebo keď pijem pivo tak mám opuch obidvoch končatín.
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň.

    Ďakujeme za Vašu otázku.

    Opuch nôh môže byť spôsobený žilovou nedostatočnosťou, diabetickou neuropatiou, ale aj spomínanou konzumáciou alkoholu. V prípade, že opuch je nesymetrický, zhoršuje sa cez deň a po námahe, pridružujú sa príznaky ako je únava, ťažšie dýchanie, tlak na hrudi, je potrebné konzultovať liečebný postup s ošetrujúcim lekárom. Súčasne je vhodné konzumáciu alkoholu obmedziť, z dôvodu vysokého obsahu sacharidov, sodíka a tekutín, čo spôsobuje zadržiavanie vody.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Najnovšie otázky v poradni