Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Možnosti Užívania Šaraticy v 3. Trimestri Tehotenstva: Konkrétne 37-40tt

    Otázka z 29. 10. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Prajem dobrý deň, Chcem a opýtať či je možné užívať Šaraticu cca 250ml obdeň v 3.trimestri tehotenstva /konkrétne 37-40tt./.ĎAKUJEM.
    PharmDr. Anna Pacalajová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Anna Pacalajová

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    ŠARATICA je veľmi silne mineralizovaná prírodná voda sírano-sodno-horečnatého typu. Obsahuje vápnik a horčík. Pre dospelých sa odporúča použiť (vzhľadom k preháňavým účinkom) 150-250 ml denne na lačný žalúdok. Má silné laxatívne účinky. Spôsobuje silné črevné pohyby, čo môže vyvolať nepríjemné kŕče, ktoré v niektorých prípadoch môžu stimulovať maternicu, čo predstavuje riziko predčasného pôrodu. I napriek pokročilému štádiou tehotenstva, užívanie odporúčam konzultovať s lekárom. 

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom,

    PharmDr. Anna Pacalajová

    Najnovšie otázky v poradni