Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Možnosť použitia vnútromaternicového telieska po cisárskom reze a prvom dieťati

    Otázka z 21. 11. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobry den chcem sa spytat či možem mat vnutromaternicove teliesko po cisarskom reze po prvom dietaty?
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň.

    Ďakujeme za Vašu otázku.

    Aplikácia vnútromaternicového telieska po sekcii nie je priamo kontraindikovaná, avšak sú prítomné určité obmedzenia. S aplikáciou sa odporúča počkať, kým sa maternica a vnútorné tkanivá úplne zahoja, pričom dĺžka reknvalescencie je vysoko individuálna. Po sekcii je taktiež vyššie riziko vytlačenia telieska z miesta, čím môže dôjsť k ovplvneniu jeho účinku. Aplikáciu vnútromaternicového telieska je však potrebné konzultovať predovšetkým s gynekológom, ktorému je známy Váš celkový zdravotný stav. 

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace