Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • Rýchly košík zatvorený
  • Možnosť lokálneho použitia diclofenacu pri užívaní Triplixamu a alternatívy na bolesť či pomliaždenie.

    Otázka z 29. 4. 20261 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň! Môžem pri užívaní Triplixam lokálne používať diclofenac? Alebo čo je možné používať na bolesť/pomliaždenie? Ďakujem
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň. 

    Ďakujeme za Vašu otázku. 

    Liek Diclofenac obsahuje liečivo diklofenak, ktoré patrí do skupiny liekov označovaných ako nesteroidové protizápalové liečivá (NSAIDs). Gél je určený na úľavu od bolesti a zmiernenie zápalu a opuchu pri akútnych poraneniach šliach, väzov, kĺbov a svalov spôsobených napr. vytknutím, natiahnutím a pomliaždením. Liek sa nanáša na postihnuté miesto 3-4x denne. 

    Pri lokálnej aplikácii gélu Diklofenak je systémová absorpcia účinnej látky nepatrná. Preto sa vzájomné ovplyvnenie účinku so systémovo podávaným liekom Triplixam nepredpokladá. 

    Prajem pekný zvyšok dňa. 

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Najnovšie otázky v poradni