Lieky diabetika
Dobrý deň,
Ďakujeme za vašu otázku. Medzi uvedenými liekmi dochádza k interakciam strednej závažnosti, ale pokiaľ je zdravotný stav pacienta pravidelne kontrolovaný a lekár je oboznámený so všetkými užívanými liekmi, je ich užívanie bezpečné.
Aspirin Protect môže v kombinácií s liekom Stadamet viesť k hypoglykémii (nízka hladina glukózy v krvi). Odporúča sa merať si pravidelne, príp. častejšie hladinu glukózy v krvi. V prípade jej nízkej hladiny je vhodné mať pri sebe glukózu (napríklad hroznový cukor alebo glukózový gél) pre jej prípadne použitie. Rovnaké riziko je aj pri súčasnom užívaní lieku Stadamet a Tritace.
Liek Concord 1,25 mg mi nie je známy, na Slovensku nie je registrovaný.
Prajem pekný zvyšok dňa.
S pozdravom
Mgr. Tamara Jakúbeková
Podobné otázky
Poradit liek na imunitu pre dieťa diabetika
Moj syn 3,5ročný ma cukrovku typu1 nastupuje do škôlky chcela by som pre neho niečo na imunitu keďže kopa produktov má dosť veľké množstvo cukru chcela by som niečo na Imunitu bez cukru alebo minimálny...
Je bezpečné užívať Wobenzym súčasne s liekmi ako Linezolid a Emoxen plus pre diabetika po operácii kolenného kľbu?
Pekný deň. Manžel je po reoperácii kolenného kľbu. Má predpísaný liek Linezolid Sandoz 600 mg, probiotiká Biopron premium a večer Fraxiparine 0.6 mg. Može užívať Wobenzym?. Je diabetik na inzulínovej...
Podmienky na predpis lieku Ozempic pre diabetikov s typom 2 a vysokým BMI
mam diabetes 2 typu bmi nad 40 ale diabetička mi povedala że nesplnam podmienky na ozempic aby mi ho predpisala čo ešte mam splnat?
ADVANCE Probio24 1×60 cps, výživový doplnok
Mozem uzivat ked som diabetik?
tabletky ginkgo biloba pre diabetika
Dobrý deň.Prosím o odporučenie lieku ginkgo biloba,ktorý by neuškodil diabetikovi.Ďakujem.
bolesť u diabetika
Dobrý deň. Mama má cukrovku a má časté bolesti prstov, štípanie v prstoch no najmä bolesti nôh. Má diabetickú ružu a zapálenú nervovú sústavu. Berie lieky ako Vesell, na bolesť Doretu, Anopyrin, Bisocard...
Oscillococcinum a gestačný diabetes
Dobrý den,prosím Vás môžem užívať liek Oscillococinum v povolenomdavkovani aj pri tehotenskej cukrovke? Len si meriam hladinu glukózy,neberiem lieky a dodrziavam diétu.Ďakujem za odpoveď :)
Porovnanie liekov Milgamma N a Benfogamma 300 pri cukrovke a iných diagnózach.
Ktory liek je vhodnejsi pre diabetika a ine diag. : Milgamma N alebo Benfogamma 300 ? Dakujem
Ginkgo biloba pre diabetika.
Dobrý deň.Prosím o odporučenie lieku ginkgo biloba,ktorý by neuškodil diabetikovi.Lieky na diabetes sa užívaju Gliclada,Trajenta,Lagosa,Diamizin.Ďakujem.
Môže diabetik s DM1 používať Alpicort?
Moze diabetik DM1 pouzivat Alpicort?
Najnovšie otázky v poradni
- cukrovka lieky informácie o liekoch
**Možnosť nahradenia Diamizinu Forte za Metformín pri kontrole hladiny cukru v krvi**
Dobrý deň chcem sa opýtať či je možné zameniť diamizin Forte za metformin , keď že lieky už nemám a aby cukor nekolisal
- informácie zvýšená teplota
Teplota 38 °C po operácii mandlí u 8-ročného dieťaťa
Ale po operaciji krčných aj nosných mandliach černá má 8rokou má teplotu 38
- oči oči novorodenca ošetrenie očí bábätko očné kvapky Očné ťažkosti u detí
Starostlivosť o slzavé očko s miernym hnisavým sekrétom u 2-mesačného bábätka – odporúčané kroky.
Dobrý deň moja malička bude mať 26 tého 2 mesiace a trapi nás slzavé očko q mierne hnisavé sekrét z očka, je to len tak máličko ale bojím sa aby sa jej to nezhoršilo, vymývam jej to čistou vodou ale už...
Opuch po operácii bedrového kĺbu
Som po operácii bedrového kĺbu 7 týždňov a stále mám opuch,čo by som mohla užívať na opuch?
- informácie krv v stolici
Krv pri stolici
Dobrý deň, posledné dni ma trápi krv pri utieraní po stolici, krv je jasne červená, už párkrát som to mala a stále pomohol krém na hemoroidy, no posledné dni bolo trochu krvi aj v záchode. Stále mám...
