Kombinácia vitamínov, doplnkov a liekov na tlak a cholesterol
Dobrý deň,
ďakujeme Vám za otázku.
Vo všeobecnosti je vhodnejšie užívať magnézium vo večerných hodinách. Je potrebné si odsledovať dennú dávku magnézia, keďže ho užívate 2x denne. Jeho nadmerné dávky môžu spôsobiť hnačku. Lieky na tlak a na cholesterol je potrebné užívať podľa pokynov predpisujúceho lekára.
Rozloženie užívania zvyšných produktov, ktoré uvádzate je v poriadku.
Avšak keďže neuvádzate názov liekov na tlak a cholesterol a ani názov konkr. doplnkov, ktoré užívate nemôžem sa k otázke adekvátnejšie vyjadriť.
Prajem Vám všetko dobré.
S pozdravom
PharmDr. Lenka Čorbová.
Podobné otázky
Návod na užívanie liekov: ako kombinovať tabletky na tlak, cholesterol a doplnky.
Dobry den ,uzivam tabletky na tlak ,cholesterol ,milurit a k tpmu berem este magnerot,vapnik,draslik,milgamma n,persen forte,vitamin c ,ktore mozem uzivat spolu a ktore nie ,dakujem
Vysoký tlak
Dobrý deň, chcem sa opýtať či je vhodný na užívanie na vysoký tlak prípravok dr.max omega3,6,9. Ďakujem.
Kombinácia Arterinu cholesterol a Nitresanu
Môžem užívať arterin cholesterol keď užívam liek na tlak Nitresan 20mg 1/2tabl.rano a večer?
Poradenstvo o kompatibilite liekov
Dobry vecer ,uzivam tabletky na tlak ,cholesterol ,milurit a k tpmu berem este magnerot,vapnik,draslik,milgamma n,persen forte,vitamin c ,ktore mozem uzivat spolu a ktore nie ,dakujem
Porovnanie Arterinu a Čierneho cesnaku pri cholesterole a interakcie s liekom Tezeo 40 mg
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, čo je účinnejšie na zvýšený cholesterol: Arterin alebo Čierny cesnak? Ktorý z týchto doplnkov menej zaťažuje pečeň a ktorý je vhodnejší v kombinácii s Tezeo 40 mg?...
Magnezium glycinát pomáha na zníženie tlaku
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či magnezium glycinát pomáha tiež na znižovanie tlaku a tepu. Pripadne aj cholesterolu. Mala som pri covide skakavý tlak, beriem aj vasocardin a internista mi odporučil...
armolipid plus a vitamin K2
Dobrý deň, mám vysoký cholesterol a osteoporózu. Užívam Armolipid plus a k vitamínu D3 som si zakúpila vitamín K2. Zneistili ma upozornenia na opatrnosť pri užívaní vitamínu K2 a niektorých liekov na...
Arterin neziaduce ucinky
Po uzivani lieku Flamexin a 2 kortikoidovych injekcii do kolena mi bol zisteny cholesterol-10,2.Moze byt zvysenie docasne z liekov?Uvazujem o uzivani Arterinu(monakolin K),ale docital som sa ze moze mat...
overenie kombinácie výživového doplnku pri cukrovke a vysokom krvnom tlaku
Dobry den prajem chcem sa opytat kupila som nejake vitaminy pod stromcek rodicom medzi nimi aj magnezium complex.Mozu to uzivat ked su tlakari?A mamina diabeticka?Dakujem
tráviace ťažkosti
Dobrý deň nemám žlčník. Viete mi poradiť voľnopredajné lieky na zvýšenie žlčových kyselín kôli nadúvaniu a prehaňaniu.
Najnovšie otázky v poradni
- cukrovka lieky informácie o liekoch
**Možnosť nahradenia Diamizinu Forte za Metformín pri kontrole hladiny cukru v krvi**
Dobrý deň chcem sa opýtať či je možné zameniť diamizin Forte za metformin , keď že lieky už nemám a aby cukor nekolisal
- informácie zvýšená teplota
Teplota 38 °C po operácii mandlí u 8-ročného dieťaťa
Ale po operaciji krčných aj nosných mandliach černá má 8rokou má teplotu 38
- oči oči novorodenca ošetrenie očí bábätko očné kvapky Očné ťažkosti u detí
Starostlivosť o slzavé očko s miernym hnisavým sekrétom u 2-mesačného bábätka – odporúčané kroky.
Dobrý deň moja malička bude mať 26 tého 2 mesiace a trapi nás slzavé očko q mierne hnisavé sekrét z očka, je to len tak máličko ale bojím sa aby sa jej to nezhoršilo, vymývam jej to čistou vodou ale už...
Opuch po operácii bedrového kĺbu
Som po operácii bedrového kĺbu 7 týždňov a stále mám opuch,čo by som mohla užívať na opuch?
- informácie krv v stolici
Krv pri stolici
Dobrý deň, posledné dni ma trápi krv pri utieraní po stolici, krv je jasne červená, už párkrát som to mala a stále pomohol krém na hemoroidy, no posledné dni bolo trochu krvi aj v záchode. Stále mám...
