Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Koenzým Q10 a iné lieky

    Otázka z 26. 6. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, prosím o radu, či môže mama - 73r, užívať na posilnenie srdca koenzým Q10 a s akým odstupom od liekov: egiramlon, rytmonorm, betaloc, atorvastatin, xarelto? Ďakujem za odpoveď.
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

     

    Koenzým Q10 je možné užívať aj popri uvedenej liečbe. Pri liekoch Egiramlon, Rytmonorm, Betaloc, Atorvastatin a Xarelto v kombinácií s Koenzýmom Q10 nie sú známe klinicky významné liekové interakcie, preto nie je potrebné dodržiavať osobitný časový odstup od ich užitia.

    Koenzým Q10 sa odporúča užívať s jedlom, ideálne obsahujúcim tuk, čo zlepšuje jeho vstrebávanie.

     

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

     

     

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni