Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Interakcia liekov

    Otázka z 13. 9. 2023 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,či existuje nejaké časové rozpätie pri ktorom nenastane interakcia liekov. Užívam seroxat a dostala som Nebilet na zníženie tlaku.Môžem brat jeden ráno a druhý liek večer? Alebo medzi týmito liekmi bude vždy interakcia?Ďakujem veľmi pekne.
    Mgr. Tamara Jakúbeková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Tamara Jakúbeková

    Dobrý deň,

    Ďakujeme za vašu otázku. Medzi liekmi Seroxat a Nebilet dochádza k interakcii strednej závažnosti. Liek Seroxat môže pri súbežnom užívaní s liekom Nebilet zvyšovať alebo predĺžovať jeho účinok. Pri uvedenej kombinácii liekov sa odporúča postupovať s opatrnosťou, no nie je úplne vylúčená. Ak však lekár súbežne užívanie liekov odporúčil, je potrebné sa riadiť jeho pokynmi a dodržiavať predpísané dávkovanie. Časový odstup vrámci jedného dňa pri užívaní jednotlivých liekov nemá vplyv na vyššie uvedenú interakciu.
    Ak by sa u vás vyskytli ťažkosti, ktoré by mohli súvisieť s užívanými liekmi, je potrebné sa následne obrátiť na lekára. Taktiež vám odporúčam pravidelne si merať krvný tlak.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom
    Mgr. Tamara Jakúbeková

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni