Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • horúčka počas liečby antibiotikami

    Otázka z 26. 8. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň.Synovi 4r zistili zlatého stafylokoka.Dr mu dala antb. Klacid,dnes je siedmy deň co ich užíva a podvečer chytil teploty38,6. Nevedeli by stemi poradiť? Či to je normalne,že užíva antb a dostal teplotu?Ďakujem
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Horúčka, ktorá sa u Vášho syna vyskytla, sa mohla objaviť v dôsledku oslabenej imunity kvôli prebiehajúcej bakteriálnej infekcii. Vtedy organizmus ľahšie podľahne následne stretu s vírusom. Taktiež sa môže jednať o prebiehajúcu bakteriálnu infekciu, ktorá nie je citlivá na užívané antibiotiká. V prípade, bude horúčka pretrvávať viac ako 3 dni, alebo sa pridružia iné ťažkosti, je potrebné opakovane podstúpiť lekárske vyšetrenie.

    Prajem skoré uzdravenie.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni