Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Frekvencia stolice u 2,5-ročného dieťaťa s nízkym príjmom jedla: čo je normálne?

    Otázka z 31. 3. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň chcem sa opýtať na stolicuu dieťata dva a pol ročnej ktora aktualne dost málo jedál zje ako často musí chodiť na velku potrebu?Ďakujem
    Mgr. Emma Halas Haluščíková
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Emma Halas Haluščíková

    Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Frekvencia stolice u detí je veľmi individuálna, pričom u zdravých detí to závisí najmä od kvality stravy a od veku. U batoliat je stolica zvyčajne každý deň (môže byť aj viackrát za deň alebo naopak, nemusí to byť každý deň). Niektoré zdroje uvádzajú frekvenciu vyprázdňovania u detí 1-3 roky 4 - 21krát za týždeň. 

    Dôležité je však aby dieťa správne priberalo, malo dostatočný pitný režim, bolo spokojné a celkovo prospievalo. Neuvádzate bližšie informácie avšak pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti, poprípade dieťa má ťažkosti s vyprázdňovaním, je potrebné daný problém konzultovať s pediatrom.

    Nechutenstve u detí sa venovala bližšie kolegyňa v minulosti. Jej odpoveď Vám prikladám v nasledujúcom odkaze.

     


    Prajem všetko dobré.

    S pozdravom

    Mgr. Emma Halás Haluščíková

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace