Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Co mozem prosim uzivat po ATB ked mam hnacku?

    Otázka z 21. 8. 2023 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobry den , Lekar mi predpisal atb Megamox bid 1g, skocila som vo stvrtok s uzivanim a mam 5. den hnacky (4-5 riedkych stolic pocas dna). pocas liecby som uzivala probiotika Probiofix,ktore beriem aj nadalej, a beriem cca 6 ks cierne uhlie / za den, aby som ako tak vedela fungovat. dakujem
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Pokiaľ hnačka pretrváva napriek uvedenej liečbe, je potrebné sa čo najskôr vyhľadať lekára. Počas liečby antibiotikami, alebo bezprostredne po nej, sa môže vyskytnúť kolitída súvisiaca s antibiotikami, ktorá si vyžaduje špecifickú liečbu. V užívaní probiotík Vám však odporúčam pokračovať, aby sa obnovila narušená črevná mikroflóra.

    Prajem skoré uzdravenie.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni