Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Časový odstup medzi vitamínom D, betahistinom, remyelinom, Egilokom, Ezetrolom, pikolinátom zinku a Magnerotom.

    Otázka z 20. 6. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň. Poprosím vás, o časový odstup medzi vitamínom d, betahistinom, remyelinom, egilok , ezetrol, pikolinat zinku,magnerot. Ďakujem.
    PharmDr. Simona Vargová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Simona Vargová

    Dobrý deň,
    ďakujeme za Vašu otázku.

    Vitamín D je najlepšie užívať s jedlom obsahujúcim tuk, pretože je rozpustný v tukoch, čo zlepšuje jeho absorpciu.  Pri súčasnom užívaní prípravkov s obsahom magnézia a vitamínu D sa odporúča opatrnosť, kvôli riziku vzniku hypermagnezémie. Toto riziko je klinicky významné predovšetkým u dialyzovaných pacientov.Vitamín D sa odporúča užívať 1 kapsula denne kedykoľvek počas dňa, podľa vlastných preferencií.

    Prípravky s obsahom magnézia, zinku si vzájomne znižujú mieru vstrebávania z tráviaceho traktu, pri ich súčasnom užívaní. Z tohto dôvodu sa odporúča užívať ich s minimálne 2-hodinovým odstupom. Zinok je najlepšie užívať na prázdny žalúdok (30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle) aby sa maximalizovala jeho absorpcia.

    Schéma by teda mohla byť naslednovná: ráno na lačno užiť zinok, ostatné vitamíny (vitamín D a Remyelin) kedykoľvek počas dňa a magnézium večer, pretože môže pomôcť s relaxáciou a lepším spánkom. Lieky viazané na lekársky predpis, Ezetrol, Egilok a Betahistin užívajte podľa dávkovania, ktoré stanovil lekár. Medzi Vašimi liekmi a výživovými doplnkami sa nenašlia žiadne vzájomné interakcie. 

     

    Prajem pekný zvyšok dňa.


    S pozdravom,
    PharmDr. Simona Vargová

    Najnovšie otázky v poradni