Časový odstup medzi vitamínom D, betahistinom, remyelinom, Egilokom, Ezetrolom, pikolinátom zinku a Magnerotom.
Dobrý deň,
ďakujeme za Vašu otázku.
Vitamín D je najlepšie užívať s jedlom obsahujúcim tuk, pretože je rozpustný v tukoch, čo zlepšuje jeho absorpciu. Pri súčasnom užívaní prípravkov s obsahom magnézia a vitamínu D sa odporúča opatrnosť, kvôli riziku vzniku hypermagnezémie. Toto riziko je klinicky významné predovšetkým u dialyzovaných pacientov.Vitamín D sa odporúča užívať 1 kapsula denne kedykoľvek počas dňa, podľa vlastných preferencií.
Prípravky s obsahom magnézia, zinku si vzájomne znižujú mieru vstrebávania z tráviaceho traktu, pri ich súčasnom užívaní. Z tohto dôvodu sa odporúča užívať ich s minimálne 2-hodinovým odstupom. Zinok je najlepšie užívať na prázdny žalúdok (30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle) aby sa maximalizovala jeho absorpcia.
Schéma by teda mohla byť naslednovná: ráno na lačno užiť zinok, ostatné vitamíny (vitamín D a Remyelin) kedykoľvek počas dňa a magnézium večer, pretože môže pomôcť s relaxáciou a lepším spánkom. Lieky viazané na lekársky predpis, Ezetrol, Egilok a Betahistin užívajte podľa dávkovania, ktoré stanovil lekár. Medzi Vašimi liekmi a výživovými doplnkami sa nenašlia žiadne vzájomné interakcie.
Prajem pekný zvyšok dňa.
S pozdravom,
PharmDr. Simona Vargová
Najnovšie otázky v poradni
- cukrovka lieky informácie o liekoch
**Možnosť nahradenia Diamizinu Forte za Metformín pri kontrole hladiny cukru v krvi**
Dobrý deň chcem sa opýtať či je možné zameniť diamizin Forte za metformin , keď že lieky už nemám a aby cukor nekolisal
- informácie zvýšená teplota
Teplota 38 °C po operácii mandlí u 8-ročného dieťaťa
Ale po operaciji krčných aj nosných mandliach černá má 8rokou má teplotu 38
- oči oči novorodenca ošetrenie očí bábätko očné kvapky Očné ťažkosti u detí
Starostlivosť o slzavé očko s miernym hnisavým sekrétom u 2-mesačného bábätka – odporúčané kroky.
Dobrý deň moja malička bude mať 26 tého 2 mesiace a trapi nás slzavé očko q mierne hnisavé sekrét z očka, je to len tak máličko ale bojím sa aby sa jej to nezhoršilo, vymývam jej to čistou vodou ale už...
Opuch po operácii bedrového kĺbu
Som po operácii bedrového kĺbu 7 týždňov a stále mám opuch,čo by som mohla užívať na opuch?
- informácie krv v stolici
Krv pri stolici
Dobrý deň, posledné dni ma trápi krv pri utieraní po stolici, krv je jasne červená, už párkrát som to mala a stále pomohol krém na hemoroidy, no posledné dni bolo trochu krvi aj v záchode. Stále mám...
