Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Bolesti kolena pri ohybe a chôdzi po schodoch

    Otázka z 24. 11. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Pekný deň, prosím o radu. Už niekoľko mesiacov ma trápi koleno, samotné koleno ma nejak zvlášť neboli,ale zospodu hlavne keď ho chcem nohu ohnúť tak sa celkom nedá a ťažko,pociťujem bolesť aj keď idem po schodoch dole hore ani nie.Uživam Condrosulf zatiaľ 14 dní.Ďakujem
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    Bolesť kolena môže mať množstvo príičin. Medzi najčastejšie patria poranenia, ako sú napríklad natiahnutia či natrhnutia svalov alebo väzov, prasknutie chrupavky, osteoartróza, reumatoidná artritída, dna, zápal šliach a podobne. Pre zistenie konkrétnej príčiny je však potrebné lekárske vyšetrenie. 

    Z lokálne pôsobiacich prípravkov odporúčam Complex Active gél. Je to chladivý masážny gél s obsahom glukozamín sulfátu, MSM, chondroitín sulfátu a boswellie, ktoré spomaľujú, až zastavujú deštrukciu chrupavky. Vďaka obsahu silíc má chladivý účinok, ktorý zmierňuje bolesť a uvoľní stuhnuté svaly. Aplikuje sa 2 - 3krát denne na postihnuté miesto.

    Je vhodné pokračovať v užívaní lieku a navštíviť lekára, ktorý rozhodne o ďalšom postupe.

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

     

     

    Podobné otázky

    • bolesť kolena po uraze

      pri práci mi puklo v kolene .. začala tak pichavá tupá bolesť ktorá sa stupňovala čo raz viac... koleno opuchlo po odpuchnutí stále cítiť pichanie v kolene hlavne pri chôdzi po schodoch taktiež keď je...

    Najnovšie otázky v poradni