Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Bolesti hlavy po vysadení lieku Trittico

    Otázka z 5. 12. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý večer vysadila som liek tritico 150mg ale dávala som si 2/3. Odvtedy ma skoro stále pobolieva hlava. Môže to byť abstinenčny priznak? A ako dlho to Môže trvať?
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Po liečbe Tritticom, najmä dlhodobej, sa odporúča postupné znižovanie dávky, aby sa minimalizoval výskyt abstinenčných príznakov ako sú nauzea, bolesti hlavy a malátnosť. Preto je súvis bolesti hlavy s ukončenou liečbou veľmi pravdepodobný. Ak sa príznaky objavili napriek postupnému vysádzaniu, v priebehu niekoľkych týždňov zvyknú odoznieť. Ak ste liek vysadili bez postupného znižovania dávky, bude bolesť hlavy pretrvávať viac ako 2 týždne, je výrazne obmedzujúca, alebo sa pridružia iné príznaky, obráťte sa na Vášho lekára.

    Prajem skorú úľavu od ťažkostí.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni