Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Bolest zapastia z dvihania novorodenca

    Otázka z 22. 11. 2022 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobry den, prosim o radu, co si kupit na bolest v okoli zapastia, resp. medzi palcom a ukazovakom, kt.vznikla dvihanim novorodenca. Mam akoby aj oslabenu ruku. Dolezita informacia,ze kojim. Mam Voltaren. Ten sa moze pouzivat? Tusim niekto spominal, ze by sa nemalo. Alebo je nieco ine? Vdaka
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

     Dobrý deň,

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Počas dojčenia je možné pri bolesti a horúčke podávať krátkodobo lieky s obsahom paracetamolu (Paralen, Panadol..). Ostatné lieky od bolesti, horúčky, prípadne zápalu sa používajú len na základe lekárskych odporúčaní.

    Lieky od bolesti je možné kombinovať s lokálnou liečbou. Môžete použiť napríklad Kostihojovú masť, ktorá je vhodná na masáže pri pocite únavy svalov či končatín. Vhodná je tetkiež liečba teplom (infralampa, zábaly).

    V prípade, že bolesti neustúpia, alebo dôjde k zhoršeniu, je potrebná návšteva lekára.

    Prajem skorú úľavu od ťažkostí.

    S pozdravom

    PharmDr. Veronika Kiabová

    Najnovšie otázky v poradni