Bezpečné lieky proti bolesti pre tehotné ženy
Dobrý deň,
ďakujeme za prejavenú dôveru.
Bolesť v podbrušku v tehotenstve je pomerne častá a veľakrát neškodná. Zvyčajne ju spôsobuje naťahovanie maternice a väzov, hormonálne zmeny, plynatosť, zápcha a pod. Častokrát však záleží na tom, aká je, kedy sa objavuje a čo ju sprevádza. Pri miernej bolesti je dostačujúci oddych a dodržiavanie pitného režimu. Pri silnejšej bolesti je nevyhnutné podstúpiť čo najskôr lekárske vyšetrenie. Zároveň o prítomnosti bolesti informujte ošetrujúceho gynekológa. Ten v prípade nevyhnutnosti rozhodne o vhodnej liečbe.
Prajem pevné zdravie.
S pozdravom
PharmDr. Veronika Kiabová
Podobné otázky
prechladnutie v tehotenstve
Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať čo môžem zobrať ak sa citím zle akonpri chrípke ak som v 17 tt. Bolesti kĺbov, teplota, bolesť hrdla. Ďakujem
Ktoré lieky môžem pribaliť na dovolenku v tehotenstve
Dbrý deň, o dva týzdne letíne na dovolenku a rada by som sa Vás opýtala, ktoré lieky si môžem pribaliť ak som tehotná ( v tom čase budem v 17tt). Nemám žiadne ťažkosti, no v prípade potreby, ak by prišla...
29TT Tehotná Žena s Teplotou: Je Bezpečné Užívať Cetalgen?
Dobry den som v 29tt a som chora na teplotu som mala paralen ale dosiel mi mam doma len cetalgen mozem ho uzit? Zajtra idem k doktorovi
prechladnutie v tehotenstve
Čo si môžem dať na prechladnutie v tehotenstve
Bezpečné lieky na nachladnutie, upchaté dutiny a kašeľ počas tehotenstva.
Dobrý deň, aké lieky je bezpečné užívať počas tehotenstva v prípade nachladnutia, upchatia dutín alebo dráždivého kašľu? Ďakujem.
bolesť hrdla, zapchatý nos - tehotná
Dobrý deň, prosím o odporúčanie liekov pre tehotné ženy. Mám bolesť hrdla, zapchatý nos a bolesť brucha. (najlepšie produkty Dr. Max) Ďakujem
Bolesť
Dobry den mavam bolesti krcnej chrbtice niekedy ma z toho dokonca boli aj hlava a prichadza mi nevolno Som ale v 3. Mesiaci tehotenstva tak neviem ci to mozem mat stym nieco spolocne a ci su nejake lieky...
Kombinácia coldrex a dorithricin
Dobrý deň,môže sa kombinovať uzivanie lieku dorithricin a coldrex počas dojcenia?Ďakujem.
Bolesť chrbta počas tehotenstva
Som v 16.tyzdni tehotenstva,3tyzdne ma bolia kríže.Postupne sa bolest presunula na ľavú stranu (ischias?),je pálivá a vystreluje hlavne do zadku a az po koleno.Chvilami je to neznesiteľné,niekedy zvládam...
Bezproblémové tehotenstvo a aromentin baby
Dobrý večer, mám bezproblémové 2. tehotenstvo a dostala som suchý dráždivý kašel. Už 5 dní nie a nie sa ho zbaviť alebo zmeniť na vlhký. Covid test negatívny.Nadarmo inhalujem vincentku 10ml,netvorí sa...
Najnovšie otázky v poradni
- imunita vitamíny detská imunita
Vitamíny na podporu imunity pre 3-ročné dieťa a 37-ročnú ženu
Ake vhodne vitamyny na podporu imunity od a po z pre 3 rocne dieta a mna 37 rokov zena
- menštruačný cyklus
Nepravidelný menštruačný cyklus
Dobrý deň chcela by som sa opýtať, či je poriadku môj menštruácia. Mala som ju 21. mája 2025 a potom 5 júna a teraz mám ho zase dnešný deň 23. jún.
- interakcie liekov
Možné interakcie Prokanazolu s liekmi Kvetiapín a Rispén
Dobrý deň, užíval som kedysi Prokanazol 100 mg a lekár sa nijak k tomu nevyjadril a bral som popri tom aj kvetiapín a rispén . Teraz mám brať Prokanazol 100 mg na 7 dní 2x denne. Mohol by byť nejaký...
- zdravotné ťažkosti
Tŕpnutie malíčka a kŕče v lýtkach: Možné príčiny a vhodná doplnková liečba.
Dobrý deň ,chcem sa opýtať. Tŕpne mi malíček na pravej ruke . Čo mám užívať,aby to ustúpilo. Mávam aj kŕče v lytkach Ďakujem
- interakcie liekov
Kombinácia bisoprololu s doplnkom Stres Clean
Dobrý deň môžem kombinovať bisoprolol ratiopharm s vitamínom stres cleen
- interakcie
Kombinácia liekov Zerex, Perindopril-arginín/indapamid/amlodipín a Milurit: Možné interakcie a bezpečnosť užívania.
Mozem uživat spolu lieky Zerex Klasická a Perindopril-arginín/indapamid/amlodipín Teva tbl flm 10 mg/2,5 mg/10 mg A Milurit Ďakujem
- kĺby zákaznícky servis
Dostupnosť Dr. Max Complex 6 Active a možné alternatívy výživových doplnkov
Dr. Max Complex 6 Active výživový doplnok Zaujímalo by ma, kedy tento doplnok výživy bude zase dostupný. Viete poradiť alternatívu namiesto neho?
