SLADIDLO STEVIOLA - tekuté

1×125 ml, sladidlo

Steviola® Fluid je tekuté sladidlo vyrobené z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni, ktorá je 300x sladšia ako cukrová repa.

4,79
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: SLADIDLO STEVIOLA - tekuté 1×125 ml, sladidlo

X34533

Hlavný popis produktu

  • 100% prírodný produkt
  •  má takmer nulovú kalorickú hodnotu
  •  je 150x sladšie ako cukor
  •  vhodné pre diabetikov, obéznych ľudí a ľudí s nízkokalorickou stravou

 

Zloženie Stévia Fluid - tekuté sladidlo

Rastlinný glycerín, čistená voda, glykozidy steviolu

Stévia Fluid - tekuté sladidlo dávkovanie

2 - 3 kvapky zodpovedajú 1 kocke cukru.

POUŽITIE V KOZMETIKE:

Pokožka

Vodný extrakt z listov Stévie je výborný na ošetrovanie kože ako pleťová voda. Dokáže potláčať baktérie, ktoré vyvolávajú zápaly a tým aj tvorbu akné.

Stévia zmäkčuje pokožku, tonizuje ju, zastavuje vznik vrások a znižuje výskyt rôznych zápalov. Do pohára vody stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu a pleť potierať vatovým tampónom.

Vdaka antibakteriálnym účinkom je vdačným pomocníkom pri ochoreniach kože, napr. ekzémoch, rôznych dermatitídach, hojení drobných rán a jaziev, a pod. Má upokojujúce účinky na pokožku pri poštípaní alebo bodnutí hmyzom, pri popáleninách. Stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu na vatový tampón a miesto potrieť.

Zuby a ústna dutina

V oblasti kozmetiky je extrakt zo Stévie v širokej miere využívaný ako súčasť zubných pást a ústnych vôd. Stévia rebaudiana dokáže potlačiť  množstvo nebezpečných baktérii ústnej mikroflóry.

Stévia výrazne obmedzuje tvorbu zubného povlaku a zubného kameňa, predovšetkým u detí. Zamedzuje tvorbe kvasných procesov v ústach, obmedzuje zápaly ďasien a nepríjemný zápach z úst.

Stévia má výrazné antibakteriálne a protivírusové účinky nielen v dutine ústnej, ale priaznivo pôsobí aj pri rôznych bakteriálnych a vírusových infekciách, napr. zápaly ďasien, afty, paradentóza. Stačí pár kvapiek extraktu z listov Stévie nakvapkať do pohára vody na výplach úst a kloktanie.

 Vlasy

Stévia rebaudiana ako extrakt z listov je možné použiť aj ako vlasovú vodu. Spomaľuje proces šedivenia, znižuje tvorbu lupín, zlepšuje stav vlasovej pokožky a lesk vlasov. Stačí pár kvapiek extraktu nakvapkať do vody a vlasy opláchnuť, prípadne votrieť do vlasovej pokožky.

Stéviu môžeme nakvapkať priamo do šampónu.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.