Pulzný oxymeter BEURER PO 30

Značka: BEURER

Pulzný oxymeter Beurer PO 30 od nemeckého výrobcu Beurer je určený na meranie okysličenia krvy a na meranie tepu

39,99

O produkte: Pulzný oxymeter BEURER PO 30

608ca2a7-84d9-4cc8-af46-a0120b4f5890

Hlavný popis produktu

Pulzný oxymeter Beurer PO 30 od nemeckého výrobcu Beurer je určený na meranie okysličenia krvy a na meranie tepu. Zariadenie určuje satuáciu arteriálnej kyslíkovej frekvencie (SpO2).
Pulzný oxymeter je vhodný na monitorovanie pre ľudí s:
problémom so srdcom
chronickou obštrukčnou chorobou pľúc
bronchiálnou astmou.

Charakteristika a technické údaje:
jednoduché a úplne bezbolestné meranie
malé a ľahké zariadenie pre použitie doma, alebo na cestách
displej zobrazuje 6 údajov naraz
nastaviteľný jas displeja
grafické znázornenie pulzu
indikátor slabej batérie
automatické vypnutie
fixačný pás a puzdro na opasok súčasťou balenia
medicínsky produkt
batérie 2 x AAA súčasťou balenia

Pulzný oxymeter od nemeckej spoločnosti Beurer s označením Beurer PO 30 slúži k neinvazívnemu meraniu saturácie hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej časti krvného riečišťa (SpOh) a srdcovej frekvencie (tepovej frekvencie). Saturácia hemoglobínu kyslíkom udáva, koľko percent hemoglobínu v arteriálnej krvi je nasýtené kyslíkom, preto je dôležitým parametrom pre posúdenie funkcie dýchania.
Pulzný oxymeter používa na meranie dva svetelné lúče rozdielnej vlnovej dĺžky, ktoré dopadajú na prst vložený dovnútra prístroja. Nízka hodnota saturácie hemoglobínu kyslíkom poukazuje prevažne na choroby ako ochorenia dýchacích ciest, astma, srdcová insuficiencia atď. U človeka s nízkou hodnotou saturácie hemoglobínu kyslíkom sa vo väčšej miere objavujú tieto príznaky: dýchavičnosť, zvýšenie srdcovej frekvencie, pokles výkonnosti, nervozita a náhle potenie. Chronická, znížená saturácia kyslíkom vyžaduje sledovanie pomocou pulzného oxymetra a kontroly u lekára. Náhle zníženie saturácie kyslíkom, so sprievodnými symptómami alebo bez nich, je nutné ihneď riešiť s lekárom, môže sa jednať o život ohrozujúcu situáciu.
Pulzný oxymeter je vhodný najmä pre rizikových pacientov, napríklad osôb s ochorením srdca, astmatikov, ale aj pre športovcov a zdravé osoby, ktoré sa pohybujú vo veľkých výškach (napr. horolezci, lyžiari alebo športoví letci).

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.