OLYNTH PLUS 1 mg/50 mg/ml

1×10 ml, aer nao (fľ.HDPE biela)

Značka: OLYNTH

OLYNTH PLUS nosová roztoková aerodisperzia obsahuje xylometazolíniumchlorid a dexpantenol. Xylometazolíniumchlorid vyvoláva rýchle stiahnutie krvných ciev v nosovej sliznici a znižuje opuch nosovej sliznice. Dexpantenol je liečivo odvodené z vitamínu, kyseliny pantoténovej, ktoré urýchľuje hojenie nosovej sliznice a chráni ju.

5,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: OLYNTH PLUS 1 mg/50 mg/ml 1×10 ml, aer nao (fľ.HDPE biela)

6797C ADC

OLYNTH® PLUS 1 mg/50 mg/ml nosová roztoková aerodisperzia na liečbu nádchy u dospelých a detí od 6 rokov

Keď vás trápi nádcha a nachladnutie, vyskúšajte Olynth® Plus na podporu hojenia poranenej nosovej sliznice. Nosový sprej Olynth® Plus s dexpantenolom uvoľňuje upchatý nos, podporuje hojenie poranenej nosovej sliznice a chráni ju. Neobsahuje konzervačné látky. Rýchla a účinná úľava od nádchy a upchatého nosa už po 5 minútach.

Na boj s upchatým nosom použite nosové spreje Olynth®

V boji proti príznakom nádchy a nachladnutia pomôžu lieky Olynth®. Zmierňujú opuch nosovej sliznice, pomáhajú zbaviť sa nahromadených hlienov v nose a vedľajších nosových dutinách, a tým zjednodušujú dýchanie nosom. Účinok sa zvyčajne dostaví už po 5 minútach.

Ak máte nádchu často alebo dlho a neriešite ju, môže aj vplyvom suchého povrchu sliznice dôjsť k drobným poraneniam, prasklinkám a ľahkému krvácaniu sliznice. Ak sa vám počas nádchy tvoria na nosovej sliznici drobné ranky, vyskúšajte Olynth® Plus s dexpantenolom, ktorý prináša 4 výhody v 1 prípravku: uvoľňuje upchatý nos, podporuje hojenie poranenej nosovej sliznice, chráni ju a neobsahuje konzervačné látky, ktoré môžu dráždiť nosovú sliznicu. Vďaka špeciálnej technológii dávkovacej pumpičky zostáva obsah prípravku mikrobiologicky stály až 6 mesiacov po prvom otvorení.

Podanie lieku Olynth® pred spaním uvoľní dutiny, čím prispieva k pokojnému spánku bez upchatého nosa a dôkladnému odpočinku, ktorý je na úplné uzdravenie mimoriadne dôležitý.

 

Prečo si vybrať Olynth® Plus?

  • 4 výhody v 1 prípravku:

            - Uvoľňuje upchatý nos

            - Podporuje hojenie poranenej nosovej sliznice

            - Chráni nosovú sliznicu

            - Bez konzervačných látok

  • Obsahuje liečivý dexpantenol
  • Znižuje prekrvenie a opuch nosovej sliznice
  • Nástup účinku už po 5 minútach

Konzervačné látky v nosových sprejoch? Rozhodnite sa správne!

Niektoré konzervačné látky používané v nosových prípravkoch môžu mať negatívny vplyv na nosovú sliznicu.¹ ² Konzervačné látky v nosových sprejoch majú chrániť liek pred kontamináciou mikroorganizmami po otvorení, a to buď ich zničením, alebo zabránením rastu. Niektoré konzervačné látky používané v nosových prípravkoch, napríklad BZC (benzalkóniumchlorid) môžu mať negatívny vplyv na nosovú sliznicu:

  • Môžu podráždiť nosovú sliznicu.¹
  • Môžu viesť k poškodeniu nosovej sliznice.¹ ²
  • Môžu zosilniť príznaky alergickej rinitídy.²

Preto Olynth® Plus 1 mg/50 mg/ml neobsahuje konzervačné látky, ktoré môžu dráždiť poranenú nosovú sliznicu. 

Pre koho je tento liek určený?

Liek Olynth® Plus 1 mg/50 mg/ml je určený na liečbu nádchy pre dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov. 

Dávkovanie

Liek Olynth® Plus 1 mg/50 mg/ml sa aplikuje podľa potreby, maximálne však 3× denne 1 dávka do každej nosovej dierky. 

Upozornenie

Olynth® Plus 1 mg/50 mg/ml sa nemá používať dlhšie ako 7 dní, pokiaľ lekár neurčí inak. S opakovaným používaním lieku je možné začať len po niekoľkodňovej prestávke.

Z hygienických dôvodov a na predchádzanie infekciám má každú fľaštičku aerodisperzie používať iba jedna osoba.


1. William R. Ryan, Peter H. Hwang, Safety of a Preservative-Free Acidified Saline Nasal Spray A Randomized, Double-blind, Placebo-Controlled, Crossover Clinical Trial; Arch Otolaryngol Head Neck Surg. 2010;136(11):1099-1103.

2. Erkan Lebe, Meral Baka, Altug Yavasoglu, Hüseyin Aktug, Utku Ates, Yigit Uyanıkgil, Effects of Preservatives in Nasal Formulations on the Mucosal Integrity: An Electron Microscopic Study; Pharmacology 2004;72:113–120

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.